tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Planują remont boiska

 
Boisko w Radzicach Dużych zostanie zmodernizowane. Na wykonanie remontu gmina chce pozyskać środki z Unii EuropejskiejProjekt techniczny przebudowy boiska w RadzicachPrzebudowy stadionu w Drzewicy i boiska w Radzicach Dużych to jedne z najbardziej znaczących inwestycji zaplanowanych na bieżącą kadencję gminnego samorządu. Jeszcze nie wiadomo, kiedy będą realizowane i w jakiej kolejności. W przypadku Radzic znamy już jednak zakres rzeczowy zadania.
Obiekt Ludowego Klubu Sportowego przejdzie gruntowną modernizację. Po pierwsze, przebudowana zostanie płyta boiska, która obecnie charakteryzuje się bardzo dużym spadkiem, wynoszącym na całej długości 2 metry. Po remoncie będzie on o połowę mniejszy. Boiska nie da się wyrównać do końca, ponieważ przeszkadza skaliste podłoże. W planach jest także drenaż płyty ze zrzutem wody do rowu przy drodze powiatowej oraz położenie nowej murawy.
Projekt techniczny zakłada montaż nowych bramek, dwóch piłkochwytów, dwóch boksów dla drużyn od strony drogi oraz ogrodzenia placu gry. Wokół boiska pojawią się trzyrzędowe trybuny o konstrukcji metalowej (takie jak na torze kajakowym w Drzewicy) ? jedna od drogi powiatowej oraz cztery po drugiej stronie. Każda na 51 osób. Przy budynku klubowym będzie wybudowany parking. Cały obiekt zyska nowe ogrodzenie.
Na realizację inwestycji w Radzicach gmina chce pozyskać środki z Unii Europejskiej. Wniosek o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013 już złożyła.
Również w przypadku remontu stadionu Gerlacha planuje skorzystać z unijnego wsparcia, tym razem poprzez Lokalną Grupę Działania ?Nad Drzewiczką?. Naboru wniosków na razie nie ma. Trwają natomiast ostatnie prace projektowe.
Jeśli chodzi o terminy realizacji, samorząd skłania się ku rozdzieleniu inwestycji w czasie. Chodzi o to, by zadania nie były wykonywane w tym samym roku. Jednoczesny remont dwóch stadionów wiązałby się z wynajmowaniem przez kluby dalej położonych obiektów, a co za tym idzie wzrostem kosztów działalności. Kiedy jedno boisko będzie remontowane, drugie musi być do dyspozycji piłkarzy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (747) z dnia 4 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »