tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Planują długo oczekiwany remont

 
Trwa budowa drogi powiatowej z Trzebiny do Strzeszkowic, a już niebawem drogowcy pojawią się w centrum TrzebinyTak wyglądała droga w Trzebinie po każdej zimieNa początku sierpnia Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 3111E w Trzebinie. Chodzi o newralgiczny odcinek o długości około 400 metrów, z kilkoma zakrętami. Droga od wielu lat znajduje się w opłakanym stanie, po każdej zimie jest dziurawa jak szwajcarski ser, dlatego remont to konieczność. Kierowcy czekają na niego z niecierpliwością.
Roboty będą obejmowały lokalne odtworzenie połamanych krawędzi jezdni i podbudowy na łukach do szerokości 5,5 m. Nawierzchnia zostanie przykryta warstwą wyrównawczą z betonu asfaltowego w ilości 100 kg/m2 oraz warstwą ścieralną z betonu asfaltowego grubości 4 cm. Wody opadowe będą odprowadzone istniejącymi rowami przydrożnymi, które należy wcześniej odmulić.
Zakres prac obejmuje również wykonanie remontu zjazdów indywidualnych wraz z utwardzeniem nawierzchni, a także dwustronne wykonanie ścinki i umocnienie poboczy na szerokości 1 m. Podczas układania warstwy ścieralnej, przy łączeniu szwów poprzecznych i podłużnych, trzeba zastosować taśmy uszczelniające grubości minimum 5 milimetrów.
Termin składania ofert w ZDP upływa 19 sierpnia. Wygra firma, która zaproponuje najniższą cenę. Podobnie jak w przypadku innych inwestycji na drogach powiatowych, zadanie będzie współfinansowane z budżetów powiatu i gminy.
Termin zakończenia robót ustalono na 30 listopada.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (736) z dnia 19 Sierpnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »