tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Pippi w MDK

 
2 i 3 lipca, w ramach wakacyjnych zajęć otwartych odbyła się akcja pn. "Pippi Pończoszanka", poprowadzona przez profesjonalnych artystów sztuki cyrkowej z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Teatru Pinokio w Łodzi


Wszystko rozpoczęło się w środę, 2 lipca, warsztatami cyrkowymi, muzycznymi i teatralnymi, w których wzięło udział ponad sześćdziesięcioro dzieci. Zajęcia w trzech grupach wiekowych, miały różnorodny charakter: od zabaw z maluchami po poważne zadania aktorskie z młodzieżową grupą teatralną.
Opocznianie mogli także podziwiać paradę cyrkowców na ulicach miasta oraz prezentację ich rozmaitych sztuczek. Umiejętności artystów wprawiły w zachwyt zarówno najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców naszego miasta, którzy nagradzali ich występy gromkimi brawami. Widać było, że te popisy były dla przechodniów i uczestników imprezy nie lada atrakcją.
Niewątpliwie największą liczbę miłośników sztuki cyrkowej zgromadził wieczorny spektakl i występ zespołu "Bura Kura", 3 lipca. Spotkanie miało miejsce na placu za MDK, gdzie dzięki strażakom namiot cyrkowy stanął w mgnieniu oka. W imprezie wzięło udział ponad czterystu widzów, którzy głośno bili brawo obserwując trudne poczynania akrobatki, śmiali się "do rozpuku" z figli rudowłosej Pippi oraz doskonale się bawili podczas występu grupy "Bura Kura".
Po ogromnym zainteresowaniu opocznian i liczbie uczestników akcji można śmiało stwierdzić, ze tego typu imprezy nas interesują i liczymy na więcej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (887) z dnia 11 Lipca 2014r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »