tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Pieszo do Tresty

 
W sobotę, 25 sierpnia odbył się II Półmaraton Pieszy Opoczno ? Tresta zorganizowany przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej ?Ceemka? w IdzikowicachGrupa opoczyńskich piechurów tuż po uroczystym zakończeniu rajduW porównaniu z ubiegłoroczną edycją, liczba uczestników wzrosła, co dowodzi, że impreza zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Dla członków sekcji nordic walking był to trening przed wielkim wyzwaniem, jakie czeka ich za tydzień ? Konecką Setką. Obok tych zaprawionych chodziarzy na starcie stanęły osoby po raz pierwszy biorące udział w tego typu imprezie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali szczegółowe mapki wraz z dokładnym opisem trasy i o godz. 9.30 ochoczo ruszyli w drogę. Pogoda sprzyjała marszowi. Nie było mowy o żadnej rywalizacji. Wszyscy zwartą grupą zmierzali do celu.
Trasa wiodła szlakiem wytyczonym i oznaczonym przez organizatorów ? przez Trojanów, Unewel do Tresty. Członkowie (na czele z wiceprezesem Ryszardem Frańczukiem) oraz sympatycy TKKF z uśmiechem na twarzy pokonywali kolejne kilometry. Wędrując polnymi i leśnymi drogami, mieli możliwość podziwiania walorów przyrodniczych naszego regionu.
Wszyscy szczęśliwi dotarli na metę, gdzie otrzymali z rąk wiceprezesa ogniska medale, dyplomy i przepiękne książki. Organizatorzy pomyśleli również o uczcie dla ciała. Stracone podczas marszu kalorie można było skutecznie uzupełnić dzięki rarytasom z grilla oraz przepysznej domowej szarlotce.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na starcie pojawi się jeszcze więcej sympatyków TKKF. Już dziś serdecznie zapraszamy!


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (790) z dnia 31 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »