tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Pieszo „Brzegiem Pilicy”

 
Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze Oddział w Żarnowie i Skansen Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim byli organizatorami XIII Rajdu Brzegiem Pilicy, który odbył się 29 maja

W Smardzewicach obok tamy zjawiło się 144 turystów pieszych z Białaczowa, Łęczycy, Przedborza, Petrykóz, Szczercowa, Woli Krzysztoporskiej i Żarnowa, aby wspólnie przejść trasę przez Borki, Nagórzyce, Józefów do Tomaszowa Mazowieckiego. Przewodnik Jarosław Pązik ze Skansenu Rzeki Pilicy prowadził nas sobie znanymi drogami i przekazywał wiadomości o ciekawostkach na trasie. Dłużej zatrzymaliśmy się przy Grotach Nagórzyckich.
Rajd odbywał się przy słonecznej pogodzie, chociaż prognozy na ten dzień nie były zbyt łaskawe. Zwiedzanie rezerwatu Niebieskie Źródła i Skansenu Rzeki Pilicy to ostatnie akordy imprezy. Na mecie odbył się konkurs krajoznawczy o Pilicy i Nadpiliczu, w którym pierwsze miejsce zdobyła Kamila Gągór z Przedborza, drugie miejsce Bartłomiej Wijata z Petrykóz, a trzecie miejsce Paulina Kołacińska z Woli Krzysztoporskiej. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Andrzeja Kobalczyka, dyrektora Skansenu.
W trakcie uroczystego zakończenia dyplomem Zarządu Głównego PTTK został uhonorowany prezes Oddziału PTTK w Łęczycy Paweł Czarnecki. Dyplomy za udział otrzymały wszystkie drużyny a ponadto uczestnicy wyjechali do domów z pamiątkowymi odznakami rajdowymi.
Odznaki Turystyki Pieszej wręczono Tatianie Kosylak – brązową oraz Filipowi Czarneckiemu, Mateuszowi Jędrasikowi, Piotrowi Mikołowskiemu i Natalii Wojtczyk – popularne. Turyści mieli do dyspozycji dwie pieczątki: skansenu i rajdową. W odczuciu uczestników była to kolejna udana impreza turystyczno–krajoznawcza.


Włodzimierz Szafiński   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »