tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Pierwszy egzamin

 
Uczniowie szóstych klas szkół podstawowych napisali egzamin sprawdzający zasób ich ogólnej wiedzySzóstoklasiści z „jedynki” na chwile przed egzaminem


Do sprawdzianu kończącego szkołę podstawową w czwartek, 8 kwietnia przystąpili uczniowie klas szóstych szkół podstawowych w całym kraju. Był to dla nich pierwszy szkolny egzamin.
Sprawdzian jest obowiązkowy, wszyscy uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej muszą do niego przystąpić. Nie można go jednak nie zdać, bez względu na uzyskany wynik każdy uczeń, który ukończył szkołę podstawową, musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie. Sprawdzian ma jedynie zbadać poziom wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie nauki w szkole podstawowej. Ma sprawdzić umiejętność logicznego myślenia i wykorzystywania książkowej wiedzy w praktyce. Wyniki egzaminu pokażą, jak uczniowie opanowali pięć podstawowych umiejętności – pisania, czytania, wykorzystywania informacji, rozumowania i zastosowania wiedzy w praktyce.
W tegorocznym sprawdzianie pojawiły się wyłącznie teksty źródłowe związane ze sportem – fragment wspomnień Kazimierza Górskiego, zaczerpnięta z Wikipedii definicja biegu maratońskiego oraz wiersz „Łyżwiarka” Tadeusza Kubiaka. Ich właśnie, a także innych zagadnień związanych ze sportem, dotyczyła seria zadań, z którymi zmierzyli się szóstoklasiści. Tradycyjnie ostatnie, 25 zadanie wymagało od uczniów napisania krótkiego wypracowania. Tym razem jego tematem miała być droga do sukcesu.
Na sprawdzianie można było uzyskać maksymalnie 40 punktów. Jego wyniki uczniowie poznają 28 maja.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »