tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Pierwszoligowy debiut Ceramiki

 
Piłka nożna kobiet ? I liga, grupa północna

W niedzielę, 26 sierpnia drużyna Ceramiki Opoczna zainaugurowała rozgrywki I ligi piłki nożnej kobiet. Na swoim stadionie podejmowała Polonię Poznań. Mecz zgromadził liczną grupę sympatyków futbolu, którzy byli ciekawi, jak nasze dziewczyny poradzą sobie w pierwszoligowym debiucie.
Trzeba przyznać, że Ceramika zmierzyła się z bardzo silnym zespołem. W ekipie z Poznania wystąpiły bardzo doświadczone zawodniczki, mające za sobą wiele sezonów gry na poziomie I ligi a nawet ekstraligi. Są dobrze przygotowane fizycznie i taktycznie.
Opocznianki przystąpiły do meczu wyraźnie stremowane, co skrzętnie wykorzystała drużyna Polonii. Pierwszą bramkę strzeliła naszym w 25 minucie spotkania. W 37 minucie podwyższyła prowadzenie, a minutę później dołożyła kolejnego gola. Było więc 0:3. Podopieczne trenera Piotra Nasulewicza nie złożyły jednak broni i jeszcze przed przerwą, w 42 minucie, uzyskały bramkę na 1:3. Historycznego gola strzeliła Iza Zdonek.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Poznanianki nie pozwalały gospodyniom na zbyt wiele. Rozbijały ich ataki, często łapały na spalone, a w 58 minucie dołożyły czwartą bramkę. Mimo usilnych starań naszej młodej drużyny, wynik 1:4 nie zmienił się już do końca spotkania.
Opocznianki przegrały w pierwszoligowym debiucie, ale zebrały niezbędne doświadczenie, które na pewno wykorzystają w następnych meczach.

Wyniki 1. kolejki
Ceramika Opoczno ? Polonia Poznań 1:4
Bramkę dla Ceramiki zdobyły Izabela Zdonek.
Ceramika zagrała w składzie: Katarzyna Bryk, Joanna Wijata, Izabela Zdonek, Kamila Czaja, Karolina Luty, Sandra Helik, Daria Dąbrowska, Fatima Mierzejewska, Justyna Milewska, Anna Osuch, Katarzyna Budzik. Na zmiany wchodziły: Justyna Szulc, Milena Pijet, Monika Biniek. Trener Piotr Nasulewicz.

Pozostałe wyniki
Sztorm Gdynia ? Olimpia Szczecin 0:5
Stilon Gorzów ? Medyk II Konin 1:2
Poznaniak Poznań ? MUKS Tomaszów Mazowiecki 0:1
Zagłębie Lubin ? Praga Warszawa ? mecz zostanie rozegrany 8 września

W 2. kolejce, która odbędzie się w najbliższy weekend, drużyna Ceramiki zagra na wyjeździe z Pragą Warszawa. Trzymamy kciuki za nasze piłkarki.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (790) z dnia 31 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »