Pierwsze klasy coraz groźniejsze

Liga Halowej Piłki Nożnej "Żeromski 2012"

Drużyna klasy IE. Od lewej: Mikołaj Wojda, Konrad Grudziecki, Krystian Purgat, Jakub Mazurkiewicz i Tomasz Pacan

W halowej lidze "Żeromski 2012" coraz ciekawiej. Chcąc przyspieszyć tempo rozgrywek organizujący ligę Dariusz Lewandowski przeprowadził dodatkową, szóstą rundę spotkań. Ponadto z rozgrywek wykluczona została ekipa klas IF/G, przez co wszystkie zespoły otrzymały walkower i zebrały komplet punktów.
W sobotę, 20 października bardzo dobrze zagrali chłopcy z klasy IA1/A2, którzy postawili trudne warunki zarówno liderowi ? kl. III B/D ? jak i wiceliderowi - kl. IIC. Obydwa mecze stały na wysokim poziomie, nie brakowało dramaturgii. Ostatecznie wszystkie drużyny podzieliły się punktami, kończąc mecze remisami 1:1.
Słabo spisała się drużyna klasy IIIE, która nie znalazła sposobu na drużynę klasy ID1, przegrywając 0:1, oraz klasę IID/E1, której także uległa 1:2. Te dwie przegrane prawdopodobnie definytywnie przekreślają szanse trzecioklasistów na czołową trójkę.
Coraz lepiej prezentują się piłkarze z klas pierwszych: ekipy IA1/A2, IC i ID1, które okupują miejsca od 3. do 5. To właśnie te zespoły mogły sprawić największą niespodziankę, remisując z liderem, klasą IIIBX/D.
Kolejka szósta, którą rozegrano w czwartek, 25 października, nie przyniosła większych zmian w tabeli. Wspaniały mecz rozegrali chłopcy z klasy IC, którzy rywalizowali z liderem rozgrywek. W pierwszej minucie pierwszej połowy przeprowadzili akcję bramkową i wygrywali 1:0. Strzelony gol ustawił mecz. Trzecioklasiści nie mogli sobie dać rady z mądrze grającą drużyną IC, ale rzutem na taśmę uratowali remis w ostatnich sekundach meczu. Dzięki temu umocnili się na pierwszym miejscu i kroczą ku mistrzostwu.