tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 Pięć medali biegaczy

 
Biegi sztafetowe

Na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi rozegrano eliminacje wojewódzkie Vena Sport Festiwal, które były również eliminacjami do finału krajowego. Zawody rozgrywano w biegach sztafetowych.
Powiat opoczyński reprezentowały Szkoła Podstawowa w Drzewicy, Gimnazjum w Mniszkowie, Gimnazjum w Drzewicy oraz Zespół Szkół Prywatnych. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie, zdobywając 3 złote i 2 srebrne medale. O wynikach zawodników z Drzewicy piszemy na stronie drzewickiej.
Bardzo udane były starty gimnazjalistów. Bieg rozstawny 4x100 metrów przyniósł nam medal. Świetnie spisały się biegaczki z Gimnazjum w Mniszkowie, które z czasem 53,82 s wywalczyły tytuł wicemistrzyń województwa. Dziewczęta z Mniszkowa biegły w składzie: Joanna Wiączek, Aneta Gwiazda, Olga Wujek, Jagoda Nojek.
W sztafecie szwedzkiej powiat opoczyński reprezentowali jedynie chłopcy z Gimnazjum w Mniszkowie. Sztafeta w składzie: Jakub Grzywacz, Jakub Smak, Michał Wiączek, Mateusz Stępień pobiegła bardzo dobrze i z czasem 2.12.01 wywalczyła srebrny medal.
W sztafetach szkół ponadgimnazjalnych zdecydowanie dominowali biegacze z Zespołu Szkół Prywatnych. W biegu dziewcząt opocznianki wręcz zdeklasowały rywalki wygrywając z czasem 4.15,37. Mistrzynie biegły w składzie: Paulina Ogórek, Emilia Łączna, Alicja Leśniewska, Magdalena Cała.
Rywalizacja wśród chłopców była bardziej wyrównana i zacięta, walka trwała do ostatnich metrów. Złoty medal opocznianom zapewnił znakomicie biegnący na ostatniej zmianie Krzysztof Borowik. Oprócz Krzyśka w sztafecie biegli: Kacper Adamczyk, Mateusz Olczyk, Damian Stępniewski. Czas sztafety to 3.35,45.
W tym samym dniu rozgrywane były eliminacje do krajowego finału Samsung CUP 2010 wśród młodzików rocznik 1995–96. W zawodach uczestniczyli zawodnicy UMLKS Pegaz Opoczno.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ Sławomira Kuca, który z czasem 2.43,74 wywalczył pierwsze miejsce i awansował do finału krajowego. Ponadto Aleksandra Pielużek uzyskała dobry wynik w skoku wzwyż 150 cm oraz Jagoda Nojek w biegu na dystansie 100 metrów uzyskała czas 12,27.
Wyniki mogły być jeszcze lepsze, gdyby nie padający deszcz i silnie wiejący wiatr.
Rezultaty finałów krajowych przedstawimy za tydzień.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »