tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Pięć dni w Tatrach

 
Od 11 do 15 stycznia 25-osobowa grupa uczniów klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej w Drzewicy przebywała w Bukowinie TatrzańskiejWraz z piękną pogodą na stoku dopisywały humory


Program wycieczki zorganizowanej przez nauczycielkę Marię Smolarską zapewniał wiele różnorodnych atrakcji. - Głównym celem pobytu w górach była nauka jazdy na nartach, jednak nie mniej ważne okazało się poznanie historii i kultury Podhala, tatrzańskiej przyrody oraz rozwijanie zdolności artystycznych - mówi kierowniczka eskapady, która opiekowała się dziećmi wspólnie z Teresą Sobolewską, Aliną Szymańską, Haliną Wiśniewską i pielęgniarką Ireną Sobolewską. Transport zapewnił „Moto-Trans”.
W poniedziałek, tuż po przyjeździe do Zakopanego, drzewiczanie zwiedzili miejscowe muzeum. Wysłuchali lekcji na temat fauny i flory Tatr, obejrzeli film o życiu kozic górskich. Następnie pojechali do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.
Przed wieczorem byli już w swojej bazie wypadowej - oferującym bardzo dobre warunki Ośrodku Wypoczynkowym „Stasinda” w Bukowinie Tatrzańskiej. Stamtąd ruszyli do wypożyczalni nart. Od wtorku czekały ich bowiem lekcje jazdy na nartach, oczywiście pod okiem instruktorów.
Nauka szusowania przyniosła wszystkim wiele radości. Z każdą godziną spędzoną na stoku dzieci radziły sobie coraz lepiej. Po trzech dniach miały już na tyle opanowaną technikę jazdy, że mogły skorzystać z dużego wyciągu i zjechać dość wymagającą trasą z Olczańskiego Wierchu. Nie ma wątpliwości - złapały narciarskiego bakcyla.
Poza stokiem również było bardzo ciekawie. W trakcie wycieczki do Doliny Kościeliskiej grupa podziwiała piękne widoki zaśnieżonych Tatr, w Zakopanem relaksowała się w parku wodnym i na kręgielni, zwiedziła Pęksowe Brzyzko i oczywiście Krupówki.
- Oprócz aktywnego wypoczynku i rekreacji organizowaliśmy zajęcia zapewniające wszechstronny rozwój osobowości - dodaje Maria Smolarska.
Na nudę uczniowie nie mogli więc narzekać. W Domu Ludowym w Bukowinie uczestniczyli w warsztatach artystycznych „malowanie na szkle” a w swoim ośrodku w zajęciach plastycznych, tanecznych i edukacyjnych, m.in. z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W czwartek, dzień przed wyjazdem, na kwaterze odbył się bal przebierańców, podczas którego nie zabrakło licznych konkursów. W tanecznym najwyższe oceny otrzymała para Sara Zimon i Adam Gąsiorowski. Konkurs wiedzy o Tatrach, Zakopanem i Bukowinie wygrała Ania Karbownik, drugie miejsce zajęła Kasia Smolarska, trzeci był Maciej Żach. W konkursie plastycznym pn. „Moje wrażenia z wycieczki” zwycięstwo przyznano Kacprowi Pankowi. Laureaci otrzymali nagrody a pozostali uczestnicy wycieczki drobne upominki.
Z pięciodniowego pobytu w górach uczniowie przywieźli do Drzewicy mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Podkreślali, że był to naprawdę superwypoczynek i z checią pojechaliby na podobną wycieczkę za rok. Oglądając kronikę wyjazdu i prezentację multimedialną nie sposób się z nimi nie zgodzić.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (654) z dnia 29 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »