tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Piłka nożna i miasteczko

 
Przez dwa dni uczniowie ZSS nr 3 gościli kilkuset uczniów przybyłych na turniej piłki halowej. Oprócz zawodników przyjechało też kilkuset kibiców, by aktywnie dopingować swoich kolegów walczących o Puchar Komendanta Powiatowego Policji pod hasłem „Alkohol, narkotyki? - Nie, dziękuję!”Najlepsi otrzymali puchary i nagrody


W tym roku uczniowie mieli pecha. Dzień wagarowicza przypadł w niedzielę, więc jak tu odpuścić sobie zajęcia, skoro jest dzień wolny? Co bardziej zdesperowani „czcili” więc to uczniowskie święto w piątek lub w poniedziałek, włócząc się bez celu, przesiadując w knajpkach.
Rozsądniejsi jednak wybrali inny sposób - w poniedziałek i wtorek, 22 i 23 marca wzięli udział w siódmej już edycji turnieju piłki halowej, którego organizatorem był wydział prewencji KPP w Opocznie we współpracy z: miejską komisją rozwiązywania problemów alkoholowych w Opocznie, MDK, Ceramiką Paradyż, WORD w Piotrkowie Trybunalskim. Do współpracy przy organizacji turnieju włączyły się też: starostwo i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, zaś lokalni przedsiębiorcy zadbali o to, by dziatwa nie była głodna, a jednocześnie dorzucili trochę grosza na nagrody. Tak masowa impreza nie mogła się odbyć oczywiście bez udziału mediów.
Oprócz 400 zawodników biorących bezpośredni udział w rozgrywkach, na trybunach hali sportowej w ZSS nr 2 zasiadło ponad 300 kibiców, którzy żywiołowo dopingowali swoich kolegów.
Równolegle z rozgrywanymi meczami piłki nożnej funkcjonariusze KPP w Opocznie przeprowadzali pogadanki z dziaćmi i mlodzieżą na temat zagrożeń związanych z używaniem alkoholu oraz środków odurzających. Ogółem przeprowadzono pogadanki w 20 klasach, a udział w nich wzięło ok. 400 dzieci. Ponadto w oba te dni od rana policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP wspólnie z przedstawicielami z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. w sali gimnastycznej ZSS nr 3 prowadzili zajęcia ze znajomości przepisów ruchu drogowego połączone z praktyczną nauką i sprawdzianem umiejętności, a uczestniczyli w nich uczniowie jedenastu najmłodszych klas (w sumie 255 uczniów!).
Zwycięskie drużyny turnieju halowej piłki nożnej otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody z Pucharem Komendanta KPP na czele, zaś najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni cennymi nagrodami: pamięciami przenośnymi USB, plecakami, piłkami nożnymi i innymi artykułami sportowymi. Podczas zakończenia turnieju nagrody zwycięskim drużynom i wyróżnionym zawodnikom wręczali: komendanci KPP, burmistrz, starosta, dyrektor WODR, dyrektorka ZSS nr 3 oraz naczelnicy wydziałów policji będących organizatorami turnieju i miasteczka ruchu, którzy nie tylko pogratulowali wszystkim ogromnego zaangażowania w zmagania sportowe, ale też zainteresowania szeroko rozumianą profilaktyką.
Przypomnijmy: 400 zawodników, 300 kibiców, 400 słuchaczy pogadanek na temat szkodliwości alkoholu i narkotyków i 255 uczestników zajęć w miasteczku ruchu!
W turnieju udział wzięło 50 drużyn, tj. 400 zawodników, w tym: w kategorii klas I-III - 6 drużyn; w kategorii klas IV-VI - 16 drużyn; w kategorii gimnazjów - 30 drużyn.
W najmłodszej kategorii do półfinału weszły drużyny: UKS Ogonowice, UKS Trójka, SP nr 2 i SP nr 1A. W meczu o trzecie miejsce wygrała Trójka (0:2). Obie bramki strzelił Maciej Wójcik. W finałowym pojedynku pomiędzy SP nr 2 i SP nr 1A zwycięską i jedyną bramkę strzelił zawodnik z „jedynki” Patryk Lachowski. W tej kategorii najlepszym zawodnikiem został Maciej Wójcik z UKS Trójka, najlepszym bramkarzem - Maciej Czuban z SP nr 2, zaś tytuł najlepszego strzelca przypadł Piotrowi Budzyńskiemu z SP nr 1A.
W kategorii klas IV-VI do półfinału trafiły drużyny: SP nr 1I, Jupik Team, UKS Kraśnica i UKS Trójka. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy SP 1I a UKS Trójka lepszą okazała się „jedynka”, która zdobyła dwie bramki (w rzutach karnych). W finale rozegranym pomiędzy Jupik Team a UKS Kraśnica bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Jupika, zdobywając cztery bramki, nie tracąc ani jednej. Strzelcami byli: Adam Pacyna 2, Mateusz Szczegielniak i Krystian Bartyzel. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Milczarczyk z UKS Trójka, najlepszym bramkarzem okazał się Patryk Mikołajczyk z UKS Kraśnica a najlepszym strzelcem - Wojciech Pawlik (SP nr 1).
W kategorii klas gimnazjalnych w półfinałach zagrały Prywatna 1 - Sportówka (2:1) oraz Red Gang Opoczno - ZSS nr 3 (0:1). Mecz o trzecie miejsce wygrała jedną bramką Sportówka (strzelec Kamil Bartyzel). O pierwsze miejsce walczyły Prywatna I i ZSS nr 3. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 po bramce samobójczej.
Najlepsi w tej kategorii to: Rafał Rogulski z Prywatnej I, bramkarz Paweł Madej z Red Gang Opoczno i strzelec bramki Radosław Wilk z Prywatnej I.
Organizatorzy tego dwudniowego maratonu sportowo-prewencyjnego za szczególną pomoc chcą podziękować paniom: Marcie Duch, Dorocie Wiktorowicz, Marcie Milczarczyk i Jolancie Milczarek-Stanik.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »