tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Pełne dowcipu

 

Już od czterech lat męska część mieszkańców Bukowca Opoczyńskiego fetuje 8 marca swoje panie, organizując im zabawę. Również w tym roku sołectwo i panie z KGW, wspomagane przez lokalnych przedsiębiorców, zaprosili w niedzielę, 6 marca, mieszkanki Bukowca oraz pracownice zakładów „Wojciechowski” na zabawę, której wyjątkowy charakter nadał góralski kabaret „Trutnie”. I tu trzeba zaznaczyć, że zaproszenie „Trutni” było strzałem w dziesiątkę – góralski dowcip i muzyka rozbawiły wszystkich zebranych, zarówno panie, jak i zaproszonych gości: przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego Marka Mazura, burmistrza Jana Wieruszewskiego, przewodniczącą KGW Annę Orłowską oraz sołtysów Brzustówka i Modrzewia. Wszystkich przywitał gospodarz imprezy – sołtys Bukowca Jan Wojewódzki, który złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet i… od razu stał się celem dowcipów górali, którzy dziwili się, że jak to jest, żeby sołtys był wojewódzki, a potem zdecydowali, że zabawa mieć będzie tytuł „Wojewódzki show”. Obiektem dowcipów górali stali się potem i inni między innymi sponsorzy i burmistrz, ale wszystkie kwitowane były salwami śmiechu.
Panie z KGW przygotowały potrawy i ciasta, które można było skosztować podczas zabawy, a „brzydsza połowa” tego dnia przekształciła się w kelnerów – panowie z całkiem dużą wprawą roznosili kawę i herbatę oraz… inne napoje.
Po części kabaretowej wystąpił zespół z Bukowca. Znane piosenki zachęciły panie do wspólnego śpiewania, a gdy na scenę ponownie weszła góralska kapela – zaczęły się tańce. I wcale nikomu nie przeszkadzało, że brak jest panów – panie bawiły się wspaniale i aż żal było się rozstawać…


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »