tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Paulina i Marceli liderami

 
Grand Prix MTB 2010 VacansoleilMarceli Bogusławski pozdrawia fanów


W sobotę, 12 czerwca czternastoosobowa ekipa LKK LUKS Sławno wyjechała do Olsztyna, by wystartować w trzeciej edycji tegorocznego Grand Prix MTB Vacansoleil. Przełożona z powodu powodzi druga edycja odbędzie się 4 lipca w Nałęczowie.
Po sześciogodzinnej podróży kolarze dotarli do Olsztyna, który przywitał ich ogromną ulewą. Burza jednak nie trwała długo i trener Przemysław Gierczak zalecił wyjazd na zapoznanie się trasą wyścigu.
W sobotę pogoda była już łaskawsza dla kolarzy. Tradycyjnie jako pierwsi na trasę wyruszyli kolarze najmłodszych kategorii. LUKS Sławno reprezentowały dwie młodziczki i trzech młodzików. Dziewczęta miały do pokonania dwie rundy po 5 kilometrów. Trasa wytyczona na lotnisku w Olsztynie niczym nie przypominała typowej trasy dla kolarzy górskich. Na rundzie były tylko dwa niewielkie podjazdy, reszta trasy to przeważnie trawiaste płaskie podłoże, dlatego kolarze pokonywali trasę w szybkim tempie.
W rywalizacji młodzików efektownie i skutecznie od startu do mety pojechał Marceli Bogusławski, który zostawił rywali daleko w tyle i jako pierwszy samotnie przekroczył linię mety. Wynik nie jest zaskoczeniem dla trenera. Zdaniem Przemysława Gierczaka, jego podopieczny powinien był wygrać już w pierwszej edycji w Bielawie, ale tam zabrakło mu doświadczenia. Sobotnie zwycięstwo jest tym cenniejsze, że Marceli to pierwszoroczny młodzik i ściga się ze starszymi kolarzami. Po wygranej kolarz ze Sławna został liderem w klasyfikacji generalnej Grand Prix.
Na miejscu jedenastym wyścig ukończył Kamil Wróbel a na siedemnastym Michał Kalinowski. W rywalizacji dziewcząt Justyna Mieszczankowska z Zachorzowa wywalczyła czwarte miejsce, jej koleżanka klubowa z Wygnanowa Agata Ziółkowska była siódma.
Ogromną niespodziankę sprawiła juniorka młodsza Paulina Rybińska, która zdecydowanie wygrała wyścig w swojej kategorii i objęła przodownictwo w klasyfikacji generalnej Grand Prix. Na miejscu siódmym wyścig ukończyła Maria Ziółkowska.
W rywalizacji juniorów młodszych skutecznie pojechał Mateusz Laszczyk plasując się na wysokim szóstym miejscu. Maksymilian Jędrzejczyk zajął 13. miejsce.
W wyścigu juniorek drugie miejsce zajęła Marta Turoboś, która mimo kontuzji ręki postanowiła stanąć na starcie. Szymon Białas po dobrej jeździe uplasował się na szóstym miejscu w gronie juniorów.
W wyścigu elity pań Agnieszka Rek wywalczyła szóste miejsce. Nasz kolarka początkowo jechała na miejscu piątym, ale w połowie czwartej rundy dogoniła ją Marzena Wasiuk z Ełku. Przez cztery rundy zawodniczki jechały razem, na ostatnie finiszowe metry więcej sił zachowała bardziej doświadczona kolarka z Ełku.
Przed tymi zawodami trener Gierczak wykluczał start w drugiej edycji Grand Prix w Nałęczowie z powodu zgrupowania sportowego, które jest zaplanowane na przełomie czerwca i lipca w Borowicach koło Karpacza. Po dobrych występach kolarzy w Olsztynie chce te plany skorygować.
Miejsca kolarzy LKK LUKS Sławno w klasyfikacji generalnej.

Młodzicy
1. Marceli Bogusławski – 37 pkt
10. Kamil Wróbel – 12 pkt
19. Michał Kalinowski – 5 pkt
Młodziczki
4. Justyna Mieszczankowska – 22 pkt
5. Agata Ziółkowska – 18 pkt
Juniorki młodsze
1. Paulina Rybińska – 44 pkt
4. Maria Ziółkowska – 24 pkt

Juniorzy młodsi
5. Maksymilian Jędrzejczyk – 18 pkt
11. Mateusz laszczyk – 12 pkt

Juniorki
2. Marta Turoboś – 38 pkt

Juniorzy
6. Szymon Białas – 22 pkt

Elita kobiet
6. Agnieszka Rek 23 pkt


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »