tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Pasjonujące spotkanie

 
Po raz kolejny w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się "Spotkanie z pasjami". Tym razem gościem wideo?konferencji była Wirginia Szmyt ? Dj Wika


Pani Wirginia jest z wykształcenia pedagogiem specjalnym. Całe życie pracowała z trudną młodzieżą, osiągając znakomite wyniki pedagogiczne. Po przejściu na emeryturę, jak wiele osób, nie potrafiła się odnaleźć w nowej sytuacji, brakowało jej kontaktu z ludźmi. Postanowiła wykorzystać swoje doświadczenie nauczyciela i aktywnie zaangażować się w organizację zajęć dla seniorów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Starała się by każdy niezależnie od wykształcenia czy statusu społecznego, nie tylko uczył się czegoś nowego, ale i czuł się tam dobrze. Wpadła na pomysł, że najlepiej zbliżyć ludzi do siebie poprzez muzykę. Zaczęła więc organizować potańcówki z profesjonalnym DJ-em. Szybko jednak skończyły się fundusze na opłacenie osoby, która prowadziłaby potańcówki. Z drugiej strony, imprezy cieszyły się takim powodzeniem, że żal było z nich rezygnować. Dlatego pani Wirginia sama zaczęła grać. Dziś jej życie kręci się wokół muzyki. Gra nie tylko na potańcówkach dla seniorów, ale również na dyskotekach dla młodych i sama organizuje dyskoteki międzypokoleniowe. Na wszystkich tych spotkaniach ludzie przyjmują ją bardzo ciepło i podziwiają za talent, odwagę i optymizm. Pani Wirginia odwdzięcza się im pozytywną muzyką i przyjaźnią. DJ Wika zna większość uczestników potańcówek i często pomaga im rozwiązywać ich problemy osobiste. Jest wsparciem dla młodszych i starszych osób. W czasie spotkania opowiadała, że dzięki swojej pozycji między dwoma światami może pokazywać seniorom, że "życie zaczyna się dopiero po 70" i że można realizować najbardziej odważne pasje. Młodym natomiast uświadamia, że starsi ludzie mogą ich wiele nauczyć i nie powinni być zostawiani poza marginesem społecznym.
Bohaterką kolejnego "Spotkania z pasjami" w czwartek, 17 października będzie Mariola Zimnicka ? założycielka jedynego w Polsce Tanecznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorkami z ramienia biblioteki: Iwoną Chróstowską i Beatą Wójcik pod nr tel. 44 755 35 50, bądź osobiście (MBP w Opocznie, pl. Kościuszki 15, 1 piętro).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (849) z dnia 18 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »