Paradyż ucieka rywalom

IV liga

Aż pięć goli obejrzeli kibice w Pajęcznie. Hitowe spotkanie piętnastej kolejki IV ligi zakończyło się wygraną KS Paradyż 3:2 (2:0). Wszystkie bramki dla Paradyża strzelił niezastąpiony Marcin Mirecki. Wygrana z Zawiszą umocniła drużynę na fotelu lidera IV ligi.

Wyniki 15. kolejki
Zawisza Pajęczno ? KS Paradyż 2:3 (0:2)
Bramki dla Paradyża zdobył Marcin Mirecki.
KS Paradyż wystąpił w składzie: Krzysztof Goleń, Tomasz Majsak, Damian Telus, Wojciech Pęczek, Łukasz Pierzyński, Szymon Waga, Daniel Jabłecki, Wojciech Majewski (62 Adrian Aleksandrowicz), Michał Zieliński, Mariusz Koćmin (85 Michał Bańczyk), Marcin Mirecki. Trener Zbigniew Podsiębierski.
Pierwsza część spotkania pokazała, który zespół jest skuteczniejszy. Po 40 minutach gry paradyżanie prowadzili 2:0 po celnych trafieniach Marcina Mireckiego. Popularny ?Miro? w 28. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilka minut przed przerwą za zagranie ręką goście z Paradyża egzekwowali rzut karny. Takich okazji Marcin również nie zwykł marnować i zrobiło się 0:2.
W drugiej połowie Zawisza zaczął grać dużo lepiej. Efektem był gol kontaktowy. Wydawało się, że ta bramka doda miejscowym skrzydeł. Sędziowie dopatrzyli się jednak kolejnej ręki w polu karnym miejscowych i podyktowali drugą jedenastkę dla naszej drużyny. Mirecki ponownie pewnie trafił, strzelając już 21 bramkę w tej rundzie. W końcówce meczu gospodarze uzyskali gola na 2:3, ale do remisu nie doprowadzili. Paradyżanie utrzymali prowadzenie do końca spotkania, zdobywając bardzo cenne trzy punkty.

Pozostałe spotkania
Concordia Piotrków ? Włókniarz Zgierz 4:0 (1:0)
Włókniarz Moszczenica ? Pogoń?Ekolog Zduńska Wola 2:2 (1:0)
Pilica Przedbórz ? Boruta Zgierz 2:0 (2:0)
Włókniarz Pabianice ? Mechanik Radomsko 1:2 (1:0)

We wtorek, 6 listopada w Paradyżu został rozegrany zaległy pojedynek 14. kolejki. Gospodarze znowu wygrali i umocnili się na pozycji lidera.
Wynik 14. kolejki
KS Paradyż ? Concordia Piotrków 2:1 (0:0)
Jedną bramkę dla Paradyża zdobył Marciusz Koćmin, a druga padła ze strzału samobójczego.

18. Włókniarz Zgierz 14 7 21:43

W 16. kolejce KS Paradyż zagra na własnym stadionie z Włókniarzem Zgierz. Mecz odbędzie się w sobotę, 10 listopada o godz. 13.00

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (800) z dnia 9 Listopada 2012r.