tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Pamięci Jana Pawła II

 
W 33. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się akademia pn. ?Jan Paweł II ? człowiek modlitwy?. Miała charakter podziękowania za dar beatyfikacji papieża PolakaObchody Dnia Papieskiego w ZSPNa prezentację zaproszono uczniów, dyrekcję, nauczycieli, pracowników ZSP i gości. Zwracając się do młodzieży ks. prałat Stanisław Madej podkreślił ważną rolę autorytetu we współczesnym świecie, który przeżywa kryzys wartości. Takim autorytetem dla młodzieży był i nadal jest błogosławiony Jan Paweł II.
Licealni artyści przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, zaprezentowali fragmenty jego utworów i przemówień oraz zaśpiewali pieśni religijne, przygotowane przez szkolny chór, którym dyrygował Andrzej Król. W montażu słowno?muzycznym podkreślili, że celem tegorocznego, jedenastego już Dnia Papieskiego jest rozbudzenie ducha modlitwy, co będzie wypełnianiem duchowego testamentu papieża Polaka. Wśród wielu tytułów nadawanych Janowi Pawłowi II, prób definicji oraz określeń jego pontyfikatu ważne miejsce zajmował ?człowiek modlitwy?. Prymat modlitwy ujawniał się we wszystkich okolicznościach życia papieża.
Dyrektorka ZSP Monika Machula podziękowała zaangażowanym uczniom i nauczycielom za przygotowanie obchodów Dnia Papieskiego. Proboszcz parafii w Drzewicy, ks. Adam Płuciennik, na zakończenie akademii wyraził wdzięczność za to, że myśli i nauczanie wybitnego Polaka są stale obecne w tej szkole.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (747) z dnia 4 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »