tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Pamięć wciąż żywa

 
13 kwietnia, w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, odbyły uroczystości połączone z obchodami drugiej rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem


Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele pw. świętego Bartłomieja. Po nabożeństwie uczestnicy zgromadzili się przy tablicy upamiętniającej 96 ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, przy której delegacje zapaliły znicze.
Po zakończeniu uroczystości w kościele, uczestnicy przeszli na cmentarz przy ul. Moniuszki, gdzie przy odnowionym i poprawionym dwa lata pomniku katyńskim, wspominając bohaterów walczących i ginących za wolność Polski, przeprowadzono apel poległych zakończony salwą honorową oddaną przez Kompanię Honorową 25. BD 25. BKP. Przy pomniku złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. W ten sposób władze samorządowe, kombatanci, wojsko, przedstawiciele instytucji powiatowych i miejskich oraz młodzież oddali hołd wszystkim pomordowanym w obozach w Katyniu, Miednoje i Ostaszkowie oraz ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (771) z dnia 20 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »