tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Finanse

 PIT przez internet

 


Naczelnik Urzędu Skarbowego w Opocznie zachęca do składnia zeznań i deklaracji przez internet, za pośrednictwem systemu Ministerstwa Finansów e?deklaracje. Taki sposób przesłania deklaracji pozwala ograniczyć formalności do minimum, gwarantuje oszczędność kosztów związanych z opłatami pocztowymi oraz czasu związanego z dotarciem do urzędu skarbowego czy pokonaniem kolejki. Wszystko za pomocą jednego narzędzia ? komputera z dostępem do internetu.
System został tak stworzony, by korzystać z niego mógł każdy. Jest intuicyjny, przyjazny dla użytkownika, prowadzi przez kolejne kroki wymagane przy wypełnianiu i wysłaniu deklaracji, pozwala na samodzielne rozliczenie się z fiskusem. System na bieżąco sprawdza rachunkową poprawność wprowadzanych danych, pola obowiązkowe są oznaczone i dodatkowo opisane, posiada wbudowaną wyszukiwarkę Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do przekazania im 1% podatku należnego. System nie wymaga podpisu elektronicznego, a bezpieczeństwo przesyłanych danych zagwarantowane jest dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji kwotą przychodu z ostatniego zeznania rocznego. W ten sposób wyeliminowana zostaje możliwość podszycia się pod podatnika. Nie ma też powodu martwić się, czy złożony w ten sposób formularz dotarł do urzędu ? program praktycznie natychmiast wydaje potwierdzenie odbioru deklaracji przez US o ile wszystko było OK lub wyświetli odpowiedni komunikat. Złożony poprawnie dokument elektroniczny pozwala na wygenerowanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO). To potwierdzenie traktowane jest na równi z dowodem nadania listu poleconego czy złożeniem zeznania w siedzibie urzędu. Drukujemy złozoną deklarację, dołączamy do niej poświadczenie odbioru i sprawa załatwiona. Pozostaje jedynie przesłać pieniądze w razie konieczności dopłaty do zaliczek lub czekać na zwrot w przypadku przedpłaty.
Podstawowe kroki w celu wysłania zeznań przy użyciu systemu e?deklaracje:
1) wejdź na stronę internetową Ministerstwa Finansów ? www.mf.gov.pl
2) wybierz zakładkę e?deklaracje
3) jeżeli korzystasz z systemu po raz pierwszy skorzystaj z zakładki "Do pobrania" i zainstaluj wtyczkę (plug?in). W przypadku posiadania wtyczki nieaktualnej zainstaluj wtyczkę na rok 2014.
4) wybierz opcję "Formularze", a następnie właściwy PIT
5) wybierz rok za który chcesz złożyć zeznanie i właściwy formularz. Wypełnij formularz zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. Pola obowiązkowe są podświetlone czerwoną ramką
6) formularz może zostać zapisany na dysku Twojego komputera albo wydrukowany
7) w celu sprawdzenia poprawności i kompletności wypełnionej deklaracji, kliknij znajdującą się w prawym górnym rogu ikonę "Sprawdź poprawność"
8) kliknij polecenie "Dalej", pojawi się komunikat "Dane autoryzujące do podpisania dokumentu" ? podaj kwotę przychodu z zeznania podatkowego PIT za rok wskazany przez system
9) postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi przez system w celu otrzymania potwierdzenia przesłania deklaracji, pobierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru.
Opracowano wspólnie z naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Opocznie


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (869) z dnia 7 Marca 2014r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »