tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Pływacy z „jedynki” potwierdzili klasę

 
W piątek, 19 listopada na krytej pływalni „Opoczyńska Fala” odbyły się rejonowe zawody pływackie szkół podstawowych i gimnazjalnychDrużyna Gimnazjum nr 1, zwycięzc zawodów rejonowe i uczestnik zawodach wojewódzkich


Do współzawodnictwa przystąpili mistrzowie i wicemistrzowie powiatu opoczyńskiego, tomaszowskiego oraz brzezińskiego. Nasz powiat w kategorii szkół podstawowych reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 1 – mistrz powiatu wśród dziewcząt i chłopców – oraz Szkoła Podstawowa nr 2 (dziewczęta) i Szkoła Podstawowa nr 3 (chłopcy). W kategorii szkół gimnazjalnych Opoczyńskie było reprezentowane przez uczniów z Gimnazjum nr 1 – mistrzów powiatu wśród dziewcząt i chłopców – oraz Gimnazjum nr 2 (dziewczęta) i Gimnazjum nr 3 (chłopcy).
W zawodach tych bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z ZSS nr 1, którzy występowali w każdej kategorii. W kategorii szkół podstawowych dziewczęta z „jedynki” uplasowały się na czwartym miejscu, a chłopcy na trzecim. W grupie szkół gimnazjalnych dziewczęta zajęły czwarte miejsce, a chłopcy odnieśli prestiżowe zwycięstwo. Jako mistrz rejonu drużyna chłopców uzyskała prawo udziału w mistrzostwach województwa łódzkiego.
Zawody wojewódzkie odbyły się 24 listopada w Skierniewicach. Do zawodów przystąpiło 12 drużyn chłopięcych. Zawodnicy płynęli na dystansie 10x25 metrów. Reprezentacja Gimnazjum nr 1 uplasowała się na 7. miejscu.
Drużyna płynęła w składzie: Patryk Kopiński, Tomek Krogulec, Mikołaj Kowalczyk, Jurek Szmitka, Rafał Piekarski, Maciej Szczygłowski, Hubert Lizis, Karol Rudzki, Maciej Józefiak, Patryk Kowalczyk oraz Bartek Piekarski. Opiekunką grup z ZSS nr 1 jest Monika Guzik.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (699) z dnia 3 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »