tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Płyta na czasie

 


W przyszłym tygodniu ukaża się najnowszy album rodowitego opocznianina, Jackae Telusa. Tym razem kompozytor i wykonawca napisał muzykę do słów, zmarłej przed kilkunastoma dniami, nobilstki Wisławy Szymborskiej.
Materiał na płytę ?Wisława Szymborska? jest częścią projektu pt. ?Poczet poetów polskich? prowadzonego przez Jacka Telusa pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W 2011 r. ukazał się, o czym pisaliśmy, album pt. ?Miłosz w muzyce ? muzyka w Miłoszu? do wierszy Czesława Miłosza. Album został wydany przez Polskie Radio i został zgłoszony do nagrody ?Fryderyki 2012?.
Obecnie, firma MTJ z Warszawy (www.mtj.pl) wydaje na rynek ogólnopolski album ?Wisława Szymborska?.
Jacek Telus z projektem ?Poczet poetów polskich? odbył już szereg koncertów w Polsce a także w Peru, Argentynie, Rosji, Szwecji, Białorusi, Ukrainie, Arabii Saudyjskiej, Niemczch, Serbii. W planach cykl koncertów ?Szymborska? w kraju a także w Kazachstanie, Ukrainie, Niemczech, Japonii, Indiach.
Jackowi Telusowi towarzyszy zespół złożony z opocznian: Grzegorz Gębski ? gitara basowa, Mirosław Markiewicz ? dźwięk, obraz, efekty specjalne,
Dariusz Winiarski ? opiekun zespołu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (763) z dnia 24 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »