tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdrowie

 Owoce w szkole

 


Od roku szkolnego 2009/2010 realizowany jest program Wspólnej Polityki Rolnej ?Owoce w szkole?. W jego ramach uczniowie klas I?III szkół podstawowych otrzymują w szkołach świeże porcje owoców i warzyw, które w 75% finansuje Unia Europejska, pozostała cześć pokrywana jest z budżetu krajowego. Dotychczas jednak w wielu polskich szkołach, m.in. tych w naszym powiecie, program nie był realizowany z powodu braku chętnych dostawców owoców i warzyw. Może w tym roku szkolnym się to zmieni.
Głównym celem programu jest zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Dzieci otrzymują świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki), świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki), a także soki owocowe, warzywne oraz owocowo?warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Za ich jakość odpowiedzialny jest dostawca lub szkoła, która samodzielnie przygotowuje i udostępnia owoce i warzywa dzieciom.
Szkoła podstawowa zainteresowana udziałem w programie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2011/2012 powinna do 12 września złożyć w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego zgłoszenie uczestnictwa w programie ?Owoce w szkole? lub wniosek o zatwierdzenie do uczestnictwa w programie ? jeśli chce samodzielnie pozyskiwać i udostępniać dzieciom owoce i warzywa oraz wnioskować do ARR o pomoc.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.arr.gov.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (737) z dnia 26 Sierpnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »