tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Otwarcie i koncert

 
8 listopada był w Żarnowie dniem szczególnym. Oto bowiem w lewym skrzydle Urzędu Gminy, otwarto oficjalnie Dom Kultury

Około stu zaproszonych gości zasiadło na widowni, by wysłuchać i obejrzeć różnorodne punkty programu przygotowane specjalnie na tę okoliczność.
Prowadzenie uroczystości organizatorzy powierzyli młodzieży, Karolinie Kupis, laureatce pierwszego miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Legnicy w 2008 r. oraz jej koledze z Gimnazjum Rafałowi Bieleckiemu.
Uroczystość otworzył koncert Gminnej Orkiestry Dętej z Żarnowa pod batutą Piotra Kopańskiego. Orkiestra powstała raptem siedem miesięcy temu a opiekunem zespołu jest kierowniczka biblioteki Ewa Borończyk. W programie orkiestry usłyszeliśmy m.in. wiązankę pieśni legionowych jako że wkrótce 11 listopada, 92 rocznica odzyskania niepodległości. Z tej samej okazji dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żarnowie pod kierunkiem Genowefy Wiadernej i Urszuli Matyjaśkiewicz przygotowały program artystyczny pt. „Odzyskanie niepodległości”. Ciekawie zaaranżowane wystąpienia recytatorów, stroje i rekwizyty a także 64–osobowy połączony chór dwóch szkół, prowadzony przez Grażynę Szafińską, pozwoliły widzom przenieść się wyobraźnią w atmosferę tamtych lat. Kolejnym punktem programu była inscenizacja „Jarzynki babci Balbinki” przygotowana przez uczniów i wychowawczynie klas trzecich: Elżbietę Szczepocką i Iwonę Szwed, z dużym zaangażowaniem rodziców w przygotowanie strojów i rekwizytów do przedstawienia. Inscenizacja była ostatnim punktem wystąpień dzieci i młodzieży z żarnowskich szkół.
Nadszedł czas na oficjalne rozpoczęcie uroczystości otwarcia Domu Kultury, którego dokonała wójt Maria Morawska. Poświęcenie budynku powierzono księdzu kanonikowi Janowi Krukowi, emerytowanemu proboszczowi parafii, po czym głos zabrało aż dziesięciu mówców. Ostatnim akcentem imprezy był wspólny obiad oraz koncert zespołu Kasaraba z Sielca.
Uroczyste otwarcie Domu Kultury w Żarnowie przeszło do historii. Czas, by teraz tętnił on życiem na co dzień…


Włodzimierz Szafiński   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (696) z dnia 12 Listopada 2010r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »