tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Ostrzeżenie

 

Nadleśnictwo Opoczno zawiadamia o podjęciu decyzji w sprawie wykonania chemicznego zabiegu ratowniczego w drzewostanach Lasów Państwowych wykazujących, zagrażającą trwałości lasu, obecność imago chrabąszczy na terenach wchodzących w skład Nadleśnictwa Opoczno, położonych na terenach gmin Poświętne i Drzewica. Łączna powierzchnia chemicznego zabiegu ratowniczego wynosi 4232,22 ha. Zabieg chemiczny zostanie wykonany techniką agrolotniczą z użyciem insektycydu Mospilan i środka pomocniczego Ikar w dawkach zgodnych z instrukcją.
W związku z tym podczas wykonywania oprysku i w ciągu 24 godzin po jego zakończeniu w strefie zagrożonej (teren bezpośrednio objęty opryskiem oraz pas w odległości 500 m od jego granic) należy zachować środki ostrożności, tj. nie przebywać (lub bezzwłocznie wycofać się z zagrożonego terenu) oraz nie pozostawiać na pastwiskach i wybiegach bydła i innych zwierząt gospodarskich, aby uniknąć ryzyka skażenia chemicznego oraz wystraszenia zwierząt przez nisko latający samolot. Przez okres 14 dni od wykonania zabiegu należy powstrzymywać się od zbioru runa leśnego, wykaszania i wypasu traw oraz pojenia zwierząt gospodarskich ze zbiorników o otwartym lustrze wody (sadzawki, stawy).
Na granicy lasu objętego zakazem wstępu, a w szczególności przy drogach i przejściach prowadzących do lasu, zostaną wywieszone tablice ostrzegawcze.
Oprysk będzie wykonywany od 9 do 25 maja (w zależności od warunków atmosferycznych).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (721) z dnia 6 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »