tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Finanse

 Ostatni dzwonek dla rolników

 
Jeszcze tylko przez tydzień rolnicy mogą się ubiegać o dopłaty bezpośrednie. Spóźnialscy dostaną mniejsze dotacje


Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o dopłaty unijne dla rolników. Do 15 maja mogą się oni ubiegać o dopłaty bezpośrednie, dopłaty z tytułu gospodarowania w niekorzystnych warunkach (ONW) oraz o kolejne dopłaty z programów rolnośrodowiskowych. Osoby, które złożą wniosek po tym terminie, ale nie później niż do 10 czerwca, dostaną mniejsze dopłaty. Za każdy dzień roboczy opóźnienia odliczany będzie 1% płatności.
W tym roku zasady przyznawania dopłat bezpośrednich nie zmieniły się. Rolnicy, którzy ubiegali się o dopłaty w roku ubiegłym, otrzymali tzw. wnioski spersonalizowane. Wystarczy nanieść na nie ewentualne zmiany, a jeśli w gospodarstwie nic się nie zmieniło ? podpisać wniosek i wypełnić załączniki graficzne dotyczące rodzaju upraw na poszczególnych działkach.
Większość rolników składa wnioski w formie papierowej, ale można je także przekazać do Agencji przez Internet. W tym celu należy wcześniej wystąpić do właściwego biura powiatowego ARiMR o nadanie loginu i kodu dostępu do systemu teleinformatycznego Agencji. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej Agencji. Mając dostęp do systemu można także dokonywać zmian w rejestrze zwierząt gospodarskich. Login i kod dostępu do systemu nadawany jest bezterminowo.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »