tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Ostatni dzwonek, by złożyć PIT

 

Wszystkim zapominalskim przypominamy, że zostało już tylko kilka dni na złożenie deklaracji podatkowej za ostatnio rok. W poniedziałek, 30 kwietnia upływa termin złożenia zeznania podatkowego za rok 2011. Zeznania roczne mają obowiązek złożyć wszyscy podatnicy, którzy osiągnęli jakiekolwiek przychody w roku podatkowym, nawet jeśli w efekcie końcowym uzyskali stratę lub wyszli idealnie na zero. Jeżeli podatek należny jest większy od kwoty odprowadzonych zaliczek, różnicę do dopłaty należy wpłacić do kasy urzędu skarbowego do 30 kwietnia br.
W tych ostatnich dniach urzędy skarbowe wydłużają godziny przyjmowania rozliczeń. I tak, w piątek, 27 i w poniedziałek, 30 kwietnia w opoczyńskim Urzędzie Skarbowym zostanie wydłużony czas pracy urzędu w godzinach od 15.30 do 18.00. Najbliższa sobota, 28 kwietnia będzie dla pracowników urzędu roboczą. Urząd będzie otwarty w godzinach od 9.00 do 13.00, kasa będzie czynna w godzinach od 9.00 do 11.30. Będzie można złożyć zeznanie podatkowe oraz dowiedzieć się wszystkiego o przysługujących ulgach i potrzebnych do tego dokumentach.
Przypominamy także, że można także skorzystać z najprostszego i najszybszego sposobu złożenia zeznania rocznego jakim jest wypełnienie e?deklaracji. Na stronie internetowej www.usopoczno.pl jest informacja o możliwości rozliczenia się drogą elektroniczną, jest tzw. e?deklaracje, która jest wersją desktopową, a która to daje m.in., że tą aplikację ściągamy na swój komputer, wpisujemy dane i później ta aplikacja przenosi dane do każdego zeznania, który chcemy wypełnić. W ten sposób mamy na swoim komputerze archiwum. Aplikacji towarzyszy instrukcja, która objaśnia jak to po kolei wykonać. Dla podatników jest to duże ułatwienie, bo mogą złożyć deklarację o dowolnej porze dnia, nie muszą stać w kolejkach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »