tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Białaczów

 Orlik w Białaczowie

 

Z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich odbyło się 18 listopada uroczyste oddanie do użytku zespołu boisk sportowych, wybudowanych w ramach rządowego programu „Moje boisko - Orlik 2012” przy szkole podstawowej i gimnazjum w Białaczowie.
W uroczystości wzięli udział oprócz licznej grupy młodzieży szkolnej oraz sportowców i działaczy klubów i stowarzyszeń sportowych, także przewodniczący łódzkiego sejmiku wojewódzkiego Marek Mazur oraz członek Zarządu Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak.
Po wspólnym przecięciu wstęgi ksiądz proboszcz Henryk Wójcik dokonał poświęcenia obiektu. Czyniąc zadość tradycji gospodarze wraz z zaproszonymi gośćmi rozegrali krótki mecz, po czym uroczystość przeniosła się do nowej hali sportowej.
Wójt Jan Jóźwik serdecznie podziękował ministerstwu sportu i turystyki, nie tylko za inicjatywę, ale również za konkretną pomoc w realizacji inwestycji. Słowa wdzięczności skierował także do Urzędu Marszałkowskiego i Wojciecha Szałowskiego, który udostępnił teren pod budowę. Przedstawił pokrótce wykonane prace i cały kosztorys oraz pochwalił się miejscową drużyna piłkarską, LKS-em Białaczów, z powodzeniem grającą w klasie A. Przybyli goście w swych wystąpieniach przypomnieli piękne sportowe tradycje białaczowian, gdyż w latach 70. miejscowa drużyna piłkarska, była jedną z najlepszych w województwie oraz wyrazili nadzieję, że ten nowoczesny budynek będzie sprzyjał rozwojowi kultury fizycznej.
Uwieńczeniem uroczystości były popisy z piłką młodzieży gimnazjalnej. Swym talentem i umiejętnościami zaskoczyli zebranych, którzy nagrodzili ich występ wielkimi brawami.
W ramach programu orlik w Białaczowie powstało boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 62 na 32,1 metra wraz z oświetleniem lampami umieszczonymi na masztach. W skład wybudowanego kompleksu wchodzi również boisko wielofunkcyjne o wymiarach 28,1 na 15,1 m, służące do gry w piłkę siatkową, ręczną i w koszykówkę. Cały plac ogrodzono siatką panelową. W pobliżu boisk powstał parking a zaplecze sportowe stanowi hala znajdująca się przy budynku szkół. Nowo wybudowany obiekt posiada bardzo dobrą lokalizację. Mieści się w sąsiedztwie dwóch placówek oświatowych i ośrodka zdrowia.
Generalnym wykonawcą inwestycji było konsorcjum, w którego skład wchodziły firmy „Kombud” z Radomia oraz Przedsiebiorstwo Komunalno-Produkcyjno-Usługowo-Handlowe - jednoosobowa spółka gminy z Iłży. Zakończenie prac planowano na 15 października, jednak wobec problemów z pogodą, termin wydłużył się o miesiąc.
Orlik w Białaczowie jest trzecim obiektem tego typu w powiecie opoczyńskim i jednym z 49 zaplanowanych na ten rok na terenie województwa łódzkiego. Wartość inwestycji wyniosła 1,22 mln zł, a koszt został pokryty ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego (po 333 tys. zł) natomiast pozostała kwota pochodziła ze środków własnych gminy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »