tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Orkiestrowe granie

 
XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 9 stycznia. W Opocznie, Sławnie, Białaczowie i Żarnowie pieniądze będzie zbierać 240 wolontariuszy

Trwają ostatnie przygotowania – produkcja identyfikatorów, plakatów i słynnych już serduszek. Zapowiada się wyjątkowy finał, bo w tym roku Orkiestra zagra także w miejscowościach, w których do tej pory akcje można było oglądać jedynie w telewizji. Dzięki głównemu sponsorowi Ceramice Paradyż także w naszym mieście będzie się dużo działo. Imprezę wspólnie organizują Urząd Miejski, Miejski Dom Kultury i Związek Harcerstwa Polskiego. Orkiestrowe granie to świetna okazja, by dołożyć od siebie choćby tę symboliczną złotówkę na zakup sprzętu dla oddziałów urologii i nefrologii dziecięcej.
Niedziela, 9 stycznia będzie gorąca także w naszym mieście. Muzyka z profesjonalnej sceny, zamontowanej przy ZSS nr 1, popłynie już od godziny 13.30 i nie zamilknie do 20.00. Na początek publiczność będą rozgrzewać ostre rytmy w wykonaniu m.in. zespołów „NI”, „Pacjent Zero” i „Peace Maker”. Później zaśpiewa Juliusz Nyk, tegoroczny laureat koncertu „Debiuty” 47. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Około godz. 18.00 na scenie zagra zespół „De Mono” z gościnnym udziałem wokalisty – Michała Karpackiego. Orkiestrowe granie zakończy koncert rodzimego zespołu „Flush”. Punktem kulminacyjnym XIX Finału będzie „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni, zorganizowany w całym kraju o godz. 20.00.
Finał nie może odbyć się bez wielkich serc wolontariuszy, którzy społecznie nie zważając na pogodę już od samego rana będą zbierać pieniądze. Przez cały dzień m.in. w Opocznie, Drzewicy, Ogonowicach, Idzikowicach, Ostrowie, Wygnanowie pieniądze będzie zbierać około 150 wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabie orkiestry mieszczącym się w Komendzie Hufca ZHP przy ul. Kowalskiego 2. Około 15 z nich będzie działać w samym sztabie. Orkiestra zagra także w gminie Sławno, gdzie trzydziestu zarejestrowanych wolontariuszy wyruszy kwestować już od samego rana. Szefem orkiestrowego sztabu jest Mirosław Kapusta.
Ciekawy finał zapowiada się także w Białaczowie, gdzie orkiestrowe granie rozpocznie się o godz. 16.00 i zakończy około 20.00 światełkiem do nieba. Szefem sztabu zarejestrowanego przy Gimnazjum przy ul. Szkolnej jest Magdalena Szołowska. W programie występy uczniów, m.in. Martyny Łączek, chóru szkolnego, występy taneczne gimnazjalistek. Zagra także zespół „Marex” z Białaczowa. Około godz. 17.00 do imprezy włączą się policjanci. Chętni będą mogli wylicytować przejażdżkę radiowozem. Organizatorzy przygotowali też przejażdżki wozem strażackim i kuligiem. Panie biorące udział w konkursie makijażu będą mogły skorzystać z porad wizażystek. Akcję w Białaczowie wspomogą również strażacy ochotnicy, którzy rozpalą ogniska i zadbają o strawę. Będzie także okazja nie tylko przypomnieć sobie, ale także zobaczyć jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadzony zostanie konkurs „Co wiesz, co pamiętasz?”. Około godz. 19.00 rozpocznie się licytacja orkiestrowych gadżetów. Na licytacji swoją obecność już zapowiedzieli wójt gminy i proboszcz białaczowskiej parafii. W dalszej części zaplanowano występ pań z KGW w Wąglanach. Przed punktem kulminacyjnym finału będzie okazja skosztować tortu i zrobić sobie pamiątkową fotografię. Imprezę poprowadzi Marcin Dzwonnik, Dj–dzwonek z Piotrkowa Tryb.
Sztab orkiestry, któremu przewodniczy Krzysztof Wesołowski jest także zarejestrowany w Gimnazjum w Żarnowie. Tam dla Fundacji Jurka Owsiaka pieniądze będzie zbierać 35 wolontariuszy.
Od wielu lat akcja Fundacji WOŚP to nie tylko wolontariusze zbierający datki od przechodniów na ulicach miast, ale również tysiące wyjątkowych aukcji internetowych. Ceramika Paradyż również dołączyła do grona organizacji oferujących przedmioty na sprzedaż, z których dochód w całości przekazany zostanie na konto WOŚP. Aukcji przygotowanych przez firmę jest kilka, dlatego każdy internauta znajdzie coś dla siebie. Gadżety, które można wylicytować to m.in. specjalnie zaprojektowana płytka ceramiczna, szklane magnesy na lodówkę w formie serduszka, usługa wykonania indywidualnej płytki według zdjęcia lub autorskiego projektu oraz wycieczka do zakładów produkcyjnych Ceramiki Paradyż wraz z wizytą w Centrum Badawczo–Rozwojowym oraz Multimedialnym Studiu Projektowania 3D. W licytacji mogą wziąć udział także firmy, bo na jednej za aukcji ufundowanej przez Ceramikę Paradyż do zdobycia jest materiał ceramiczny wraz z usługą wycięcia logotypu firmowego technologią waterjet na ścianę lub podłogę swojej siedziby. Do zlicytowania jest również dość szczególny prezent w postaci płytek łazienkowych przeznaczonych na remont wskazanego przez zwycięzcę dziecięcego oddziału szpitalnego czy domu dziecka. Aukcje ufundowane przez Ceramikę Paradyż znajdują się pod adresem: http://aukcje.wosp.org.pl/show–user–auctions.php?uid=20774696.
Pracownicy spółki włączą się również w zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci, która odbędzie się podczas firmowej choinki.
Oprócz koncertów organizatorzy zaplanowali licytacje gadżetów otrzymanych z Fundacji WOŚP oraz gadżetów otrzymanych od rodzimych firm. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej zadbają nie tylko o ciepłą strawę. Strażacy będą też czuwać nad ogniskami przy których będzie można się ogrzać.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (704) z dnia 5 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »