tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Organizacje pozarządowe złożyły sprawozdania

 
We wtorek, 19 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta odbyło się spotkanie z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych. Zostało zorganizowane w ramach obrad komisji oświaty, zdrowia, kultury, kultury fizycznej i opieki społecznej

Celem zebrania było podsumowanie ubiegłorocznej działalności stowarzyszeń, związków, kół oraz klubów sportowych, które działają na terenie gminy i miasta Drzewica.
Te podmioty pełnią bardzo ważną funkcję w życiu społecznym naszej małej ojczyzny, zachęcając mieszkańców do aktywności na różnych polach. Współpracują z gminą i mogą liczyć na wsparcie finansowe z jej strony.
Z władzami samorządowymi spotkali się przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy, kół Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Polskiego Związku Wędkarskiego, stowarzyszenia "Budzimy nadzieje", Lokalnej Grupy Działania "Nad Drzewiczką". Nie zabrakło działaczy Miejsko?Gminnego Klubu Sportowego Gerlach Drzewica, Ludowego Klubu Sportowego Radzice i Ludowego Klubu Sportowego Syrenka Zakościele. Z zaproszenia skorzystał ponadto emerytowany nauczyciel Jacek Zembrzuski ? inicjator bezpłatnych lekcji języka angielskiego.
Społecznicy poinformowali o działaniach podjętych przez organizacje pozarządowe w 2012 roku, mówili też o zamierzeniach zaplanowanych na najbliższe miesiące.
Za pracę na rzecz lokalnej wspólnoty otrzymali podziękowania od przewodniczącej komisji oświaty, Aliny Szymańskiej oraz przewodniczącej Rady Gminy i Miasta, Marii Teresy Nowakowskiej i burmistrza Janusza Reszelewskiego. Do wyrazów wdzięczności samorządowcy dołączyli upominki.
Podczas dyskusji radny Stanisław Barul dodał, że na terenie gminy działa również sekcja Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych, osiągająca znaczące sukcesy na arenie krajowej.
Posiedzenie komisji oświaty z udziałem społecznikówPodziękowania odbiera prezes MGKS Gerlach Drzewica, Piotr Wiktorowicz


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (819) z dnia 22 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »