tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Optex TKKF liderem

 
Amatorska Liga Piłki Siatkowej - Opoczno 2010Drużyna lidera - Optex SA/TKKF Opoczno


W sobotę, 16 stycznia w hali ZSO rozpoczęła rozgrywki Amatorska Liga Piłki Siatkowej 2010 o puchar prezesa Optex SA organizowana przez TKKF Opoczno. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów. W pierwszej kolejce rozegrano cztery spotkania.
Wyniki
Art-Kom - ZSO Opoczno 2:0 (25:23, 25:15)
Mecz lepiej rozpoczęła drużyna „Żeromskiego”, która prowadziła przez większą część seta, jednak w samej końcówce dała sobie wydrzeć zwycięstwo. Serią skutecznych bloków popisał się środkowy Art-Komu Paweł Franczak. Drugi set bez historii. Uwagi kapitana Huberta Franczaka, trudna zagrywka, skuteczna gra w obronie oraz niezwykle kombinacyjna gra Łukasza Deki (rozgrywającego Art-Komu) sprawiły, że zawodnicy ZSO musieli uznać wyższość rywala ulegając ostatecznie w drugiej partii 15:25 i w całym meczu 0:2.
Art-Kom potwierdził tym samym swą wysoką formę już na początku rozgrywek. Tegoroczna edycja ligi zapowiada się więc bardzo emocjonująco.

Czabo/Bud-Trans - Ustronie Opoczno 2:0 (25:23, 25:22)
W drugim spotkaniu pierwszej kolejki drużyna beniaminka ligi Czabo/Bud-Trans (pamiętamy jej zmagania z letniej ligi rozgrywanej na orliku) rywalizowała z zespołem Ustronia grającym tym razem w niepełnym składzie. W jego szeregach występują tak zasłużeni zawodnicy jak Michał Koćmiel, Robert Kądziela czy Jacek Wiatr.
Walka w pierwszej partii toczyła się punkt za punkt. Mimo że Ustronie grało zaledwie w pięciu, stawiło wielki opór. Ostatecznie górą byli zawodnicy Czabo wygrywając 25:23. Drugi set to kolejna batalia. Drużyna beniaminka podbudowana zwycięstwem w pierwszej partii stanęła do walki z jeszcze większym zapałem. Dopingowana przez liczną grupę kibiców ponownie zwyciężyła w końcówce, tym razem do 22 i w całym spotkaniu 2:0.
Młodość wzięła górę nad doświadczeniem, nie należy jednak lekceważyć „techników” z Ustronia, o których na pewno będzie jeszcze głośno.

Optex SA/TKKF - Tygryski Drzewica 2:1 (22:25, 25:20, 19:17)
Mecz od początku stał na bardzo wysokim poziomie, można było podziwiać wiele emocjonujących akcji zarówno nad siatką jak i w obronie pola. Pierwszego seta dzięki trudnej zagrywce wygrali podopieczni Huberta Czerniaka. Zawodnicy Opteksu nie zrezygnowali jednak z walki wygrywając w drugiej partii do 20. Trzeci set to iście siatkarski thriller. Po niezwykle zaciętej walce w końcówce seta ostatecznie zwyciężył Optex 19:17 i w całym spotkaniu 2:1.
Bez wątpienia był to hit kolejki, obie drużyny należą bowiem do grona faworytów w końcowym rozrachunku.

Optex SA/TKKF - Czabo/Bud-Trans 2:0 (25:16, 25:22)
W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki swoje drugie mecze tego dnia rozegrały drużyny Opteksu i beniaminka Czabo. Pierwszy set to absolutna dominacja Opteksu, który jest jednym z faworytów całej ligi. Podopieczni grającego trenera Marka Sijera po dobrej grze w polu i skutecznych kontrach wygrali 25:16 deklasując rywala. Drugi set stał na trochę niższym poziomie. Po demonstracji siły w pierwszej partii zawodnicy Opteksu nie forsowali się już zbytnio kontrolując jednak wynik do końca tej odsłony. Znakomite rozegrania Zbiegniewa Gorzenia z powodzeniem wykorzystywali jego syn Michał oraz Paweł „Dzidek” Dzierżan tworzący siłę ofensywną „czerwonych”. Partia ta zakończyła się wynikiem 25:22 dla Opteksu.
Po drugim zwycięstwie drużyna Marka Sijera objęła prowadzenie w ligowej tabeli, jednak inne zespoły już ostrzą sobie zęby chcąc pokonać tymczasowego lidera.
Ekipa Optex SA/TKKF Opoczno wystąpiła w składzie: Marek Sijer, Paweł Dzierżan, Zbigniew Gorzeń, Michał Gorzeń, Zbigniew Zagóra i Michał Łukomski.

Tabela
1. Optex SA/TKKF 2 4 4:1
2. Czabo/Bud-Trans 2 3 2:2
3. Art-Kom Opoczno 1 2 2:0
4. Tygryski Drzewica 1 2 2:1
5. Ustronie Opoczno 1 1 1:2
6. ZSO Żeromski 1 1 0:2

W sobotę, 23 stycznia w drugiej kolejce zagrają:
9.00 Optex SA - Ustronie
9.45 Tygryski - ZSO
10.30 Art-Kom - Czabo
11.15 Art-Kom - Tygryski


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (653) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »