tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Opoczyński PTTK pełen inicjatyw

 Sezon turystczny rozpoczął pieszy rajd i impreza w leśniczówce w Januszewicach


Pod koniec marca rozstrzygnięto wojewódzki etap konkursu ?Poznajemy ojcowiznę?. Z prac wysłanych przez oddział PTTK w Opocznie dwie znalazły się w grupie najlepszych. Jury w Zgierzu zakwalifikało je na ogólnopolski konkurs do Warszawy. Pierwsza pt. ?Nasza ojcowizna? to dzieło grupowe. Pracę wykonały Paulina Jaciubek, Monika Lekka i Magdalena Stępień. Druga, indywidualna pt. ?Śladami II wojny światowej w Opocznie? została zrobiona przez Karolinę Witecką. Autorzy są uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, a swe prace wykonali pod okiem nauczycielki Marzeny Papis. Wyróżnionym życzymy powodzenia na szczeblu krajowym. O wynikach poinformujemy po rozstrzygnięciu w Warszawie.
Istotnym wydarzeniem dla opoczyńskiego oddziału PTTK było także rozpoczęcie sezonu turystycznego, które nastąpiło 23 marca. Oficjalnego otwarcia dokonali uczniowie Zespołu Szkół w Ogonowicach, którzy należą do szkolnego koła PTTK. Inauguracją sezonu był coroczny rajd do leśniczówki w Januszewicach, który w tym roku odbył się pod hasłem ?Powitanie wiosny?. Organizatorką wyprawy była prezeska opoczyńskiego oddziału PTTK Halina Kaftan, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwały nauczycielki Marta Wijata i Sylwia Rożej.
Dzięki uprzejmości leśniczego Leszka Anioła młodzi turyści rozpalili ognisko, nad którym piekli kiełbaski. Wiosenna pogoda sprzyjała dobrym humorom oraz wesołym zabawom na łonie natury. Nie obyło się także bez śpiewania piosenek turystycznych. Rajd zwieńczył konkurs przyrodniczy, dotyczący wiedzy o Opocznie. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Kolejna impreza odbyła się 2 kwietnia. Uczestniczyli w niej członkowie PTTK z koła przy ZSS nr 1. 17 młodych turystów wraz z opiekunką Iwoną Brzozowską przeszło 12 km, a następnie uczestniczyło w warsztatach nauki wykonywania pisanek, które odbyły się w Izbie Tradycji w Bielowicach. Zajęcia przeprowadziła twórczyni ludowa Bożena Dulnikiewicz.
Oddział PTTK zaplanował jeszcze jeden kwietniowy rajd po ziemi opoczyńskiej. Odbędzie się on 29 kwietnia, w związku z rocznicą śmierci mjra Henryka Dobrzańskiego. Trasa rajdu przebiegać będzie z Dęby przez Poświętne do Anielina. Cieszy się on dużym zainteresowaniem w całej Polsce. Jak co roku, zgłosiło w nim chęć udziału wielu turystów z województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i lubelskiego. O szczegółach poinformujemy w terminie późniejszym.
PTTK dba również o sferę duchową mieszkańców miasta. 2 kwietnia zorganizował wyjazd dla dorosłych do Teatru Powszechnego w Radomiu na spektakl muzyczny pt. ?Carmen Latino?. Na 26 kwietnia zaplanowana jest natomiast podobna wycieczka, tym razem dla dzieci. Wyjazd do teatru na ?Alicję w Krainie Czarów? połączony będzie ze zwiedzaniem muzeum w Przysusze.


Halina Kaftan   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »