Opoczyńscy biegacze w Ostrawie

W sobotę, 2 listopada biegacze Sekcji Biegowej Sport Team Opoczno wystartowali w biegach w Ostrawie. Trener Jacek Wojtarek zabrał do Czech swoich najlepszych zawodników

Nasz ekipa uczestniczyła w "Biegu o zdrowie" i biegu głównym na dystansie 10 kilometrów. Na starcie stanęło niemal tysiąc biegaczy.
Jako pierwszy z zawodników Sport Teamu na starcie stanął Bartłomiej Świątek, mając do pokonania 836 metrów. Bartek od samego początku biegł w czołowej grupie. W połowie dystansu zaatakował i uzyskał kilkumetrową przewagę. Na ostatnich metrach finiszował, samotnie deklasując rywali.
Jako druga na starcie stanęła Łucja Wiktorowicz, rywalizująca również na dystansie 836 m. Nasza biegaczka w pełni kontrolowała sytuację biegu, który był jednym z najbardziej widowiskowych w grupie młodzieżowej. Zaraz po starcie na czoło wyszły cztery biegaczki, wśród nich była Łucja, nadająca ton rywalizacji. Te zawodniczki między sobą rozegrały walkę o zwycięstwo. Opocznianka finiszowała na drugim miejscu.
Jako trzecia z naszych na trasę wyruszyła Natalia Grzegorczyk, która także pobiegła na dystansie 836 m. Natalia dzielnie walczyła, plasując się w pierwszej dziesiątce. Wywalczyła 8. miejsce.
Organizatorzy postanowili przyśpieszyć przebieg imprezy, co było niekorzystne dla naszych biegaczy, bo spóźnili się oni na swój bieg. W efekcie Mateusz Celak ukończył zmagania na 7. pozycji, a Szymon Wiktorowicz w ogóle nie wystartował w biegu młodzieżowym.
Następną konkurencją był "Bieg o zdrowie", rozgrywany na dystansie 1 km. Opocznianie zdominowali rywalizację. Zwyciężył Szymon Wiktorowicz (Sport Team) przed Szymonem Dudkiem (LKB Rudnik) i trenerem opoczyńskiej sekcji Jackiem Wojtarkiem. Czwarty był Mateusz Celak.
Ostatnim z biegów rozgrywanych na czeskiej ziemi była "Hornicka dziesiątka", czyli start na 10 km. W tym biegu wzięło udział 724 zawodników.
Bardzo dobry czas uzyskał Mateusz Celak (36 min i 21 s), natomiast trener naszych biegaczy ukończył zmagania z czasem 39 min i 4 s.