Opoczno Sport Team w Nowinach

MTB Cross Maraton

LTS Opoczno Sport Team. Od lewej: Tomasz Kurman, Tobiasz Zych, Arek Wróblewski, Daniel Miśkiewicz, Mariusz Sarwiński, Łukasz Beeger, Jacek Wojtarek

27 maja odbył się 3. etap MTB Cross Maraton w Nowinach koło Kielc. Trasa maratonu przebiegała przez malownicze Pasmo Zgórskie z dominującą Górą Patrol (389 m), Pasmo Posłowickie z Górą Biesak (381 m), a na południu przez Grzbiet Bolechowiecki z Czerwoną Górą (328 m), gdzie wśród lasów znajduje się historyczny kamieniołom ?Zygmuntówka? i perła przyrody nieożywionej ziemi chęcińskiej ? Jaskinia Raj.
Na starcie stanęło blisko 400 zawodników. LTS Opoczno Sport Team było reprezentowane przez ośmiu kolarzy: Mariusza Sarwińskiego, Daniela Miśkiewicza, Tomasza Kurmana, Łukasza Beegera, Arkadiusza Wróblewskiego, Jacka Wojtarka, Tobiasza Zycha i Mirosława Syguta.
Na najdłuższym dystansie ? 72 km ?master? ? najlepiej wypadł Mariusz Sarwiński, który zajął 7. miejsce. Daniel Miśkiewicz był 14., Tomasz Kurman 16., Łukasz Beeger 22., a Arkadiusz Wróblewski 39.
Na czterdziestokilometrowym dystansie ?fun? najwyżej z opocznian został sklasyfikowany znany kibicom biegów górskich, a debiutujący w MTB Jacek Wojtarek, który uplasował się na 7. miejscu w swojej kategorii wiekowej. Tobiasz Zych był 39. Na najkrótszym dystansie (15 km) wystartował Mirosław Sygut, zajmując w swojej kategorii wiekowej 4 miejsce.
Grupa zawodników Opoczno Sport Team startujących w zawodach MTB stale się powiększa. W pierwszym etapie MTB Cross Maraton wystartowało 4, w drugim 5, a w trzecim już 8. Tendencja wzrostowa pozwala oczekiwać z optymizmem na kolejne zawody, tym bardziej, że skład się minimalnie zmienia i zawodnicy, którzy nie mogą danego dnia wystartować, są zastępowani przez innych. Będzie to miało kluczowe znaczenie w końcowej klasyfikacji drużynowej.
Lider opoczyńskiej grupy Mariusz Sarwiński w Nowinach nie dał rady powalczyć o podium. W przeddzień maratonu MTB zadebiutował w wyścigu szosowym ŻTC BIKE RACE 2012 w Rawie Mazowieckiej. Dystans 102,5 km pokonał w 2 godziny i 45 minut, co dało mu 10. miejsce. W ciągu dwóch dni przejechał w sumie 174,5 km wyścigowym tempem.
Kolejne starty LTS Opoczno Sport Team już w najbliższą sobotę, 2 czerwca w cyklu Junior CUP i 3 czerwca w maratonie MTB w Brzezinach. Chętnych na wspólny wyjazd zapraszamy. Kontakt: www.mtbopoczno.pl

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (777) z dnia 1 Czerwca 2012r.