Opoczno Sport Team na drugim miejscu

MTB Cross Maraton

Opoczyńska grupa w Sandomierzu

6 maja odbyła się w Sandomierzu druga edycja MTB Cross Maraton. Na starcie wyścigu stanęło ponad 350 miłośników kolarstwa górskiego, wśród których znaleźli się zawodnicy broniący barw LTS Opoczno Sport Team: Mariusz Sarwiński, Sebastian Rutkowski, Łukasz Beeger, Tomasz Kurman i Damian Pietrasik. Opoczyńscy kolarze spisali się bardzo dobrze w rywalizacji indywidualnej, przez co awansowali na drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej, ustępując tylko drużynie głównego sponsora cyklu ? Specialized Wsół Sport Kielce.
Na najdłuższym dystansie maratonu ? 80 km ? z sumą przewyższeń wynoszącą ponad 1000 m najlepiej spisał się Mariusz Sarwiński, który zajął 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Na tym samym dystansie Tomasz Kurman był 16., a Łukasz Beeger 21.
Na krótkim dystansie (17 km) wystartował debiutujący w maratonie Damian Pietrasik, który uplasował się na 5. miejscu. Sebastian Rutkowski jadący na dystansie 50 km nie ukończył wyścigu z powodu awarii sprzętu.
Opoczno Sport Team zaprasza wszystkich chętnych na wspólne treningi ? przejażdżki rowerowe w każdą niedzielę i święta o godzinie 9.00. Wyjazdy z parkingu opoczyńskiej pływalni.
Bliższe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 790 892 402 lub na www.mtbopoczno.pl. Grupa jest podzielona na zaawansowanych i początkujących.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (774) z dnia 11 Maja 2012r.