Opocznianie widoczni w Sielpi

Świętokrzyska Liga Rowerowa MTB

W niedzielę, 17 czerwca odbył się w Sielpi piąty maraton MTB zaliczany do Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej. W zawodach na trzech różnych dystansach wystartowała spora grupa rowerzystów z Opoczna pod wspólną nazwa Sport Team Opoczno.
W maratonie mastersów, w gronie 95 zawodników, wystąpiło sześciu opocznian. Najszybciej z naszych dystans 73 kilometrów pokonał Bartłomiej Gierczak, który z czasem 3 godziny, 4 minuty i 48 sekund uplasował się na czternastym miejscu w klasyfikacji generalnej i dziesiątym w swojej kategorii wiekowej M?2. Na miejscu dwudziestym trzecim w klasyfikacji generalnej i czternastym w kategorii M? 2 z czasem 3,15,26 do mety dojechał Mariusz Sarwiński.
Jako 39. na mecie z czasem 3,27,33 zameldował się Tomasz Kurman. Na miejscu 41. z czasem 3,30,11 zmagania zakończył Arkadiusz Wróblewski.
Kolejny z naszych zawodników, Łukasz Beeger, został sklasyfikowany na 56. pozycji z czasem 3,44,39. Miejsce 58. zajął Krzysztof Kubis, który na przejechanie trasy potrzebował 3 godzin, 47 minut i 2 sekund.
W maratonie ?fan? na dystansie 46 kilometrów wystartowało dwóch rowerzystów z Opoczna. Na miejscu 151. z czasem 2 godzin, 40 minut i 47 sekund zmagania zakończył Sebastian Rutkowski. Kolejny nasz zawodnik, Ryszard Zalega, został sklasyfikowany na 162. miejscu z czasem 2,48,43.
Trzech zawodników z Opoczna rywalizowało na najkrótszym dystansie 23 kilometrów w maratonie familijnym. Jako 19. na mecie z czasem 1 godziny, 18 minut i 42 sekund zameldował się Zdzisław Juźwik. Lokatę 38. z czasem 1,40,09 zajął Mirosław Sygut. W kategorii wiekowej masters family Zdzisław Juźwik wywalczył pierwsze miejsce, a Mirosław Sygut był drugi.
Bardzo cieszy, że coraz szersza grupa fanów dwóch kółek z naszego miasta zaczyna startować w zawodach.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (780) z dnia 22 Czerwca 2012r.