tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Opocznianie w roli głównej

 
Na rozgrywanym już po raz szósty ogólnopolskim turnieju tańca towarzyskiego reprezentanci Opoczna należeli do ścisłej czołówki zawodów

Wśród kilkudziesięciu duetów reprezentujących m.in. Bielsko–Białą, Częstochowę, Mykanów, Kielce, Kraków, Kłomnice i Kłobuck opocznianie wywalczyli siedem miejsc na podium, w tym aż trzy pierwsze.
Na najwyższym stopniu podium zawodów stanęli: Jakub Wosek i Julia Kaluźna w kat. do 9 lat, Przemysław Paduch i Sandra Nita (10–11 lat) oraz Hubert Nieradkiewicz i Patrycja Szczypińska (14–15 lat). Drugie miejsca wytańczyli: Mateusz Jakubczyk i Patrycja Kowalska (10–11 lat) oraz Bartłomiej Chomicz i Katarzyna Lewocha (12–13 lat).
Na trzecim miejscu zawody taneczne ukończyli: Łukasz Wilk i Klaudia Bryks ( kat. 10–11 lat) oraz Kamil Dróżdż i Joanna Rutowicz (kat 12–13 lat). Tuż za podium uplasowali się Maciej Olszewski i Ola Dukat, rywalizujący w kategorii par 10–, 11–letnich.
Zawody w Blachowni były jednym z ostatnich sprawdzianów najmłodszych tancerzy TICO przed nowym sezonem, w którym większość będzie już występować w kategoriach i klasach tańca sportowego. Jak widać w TICO dokonuje się swoistego rodzaju zmiana pokoleniowa, a do rywalizacji turniejowej wkraczają młodsi wychowankowie klubu. Zmiana następuje również w kadrze szkoleniowej. Od września br. trenerami prowadzącymi grupy tancerzy turniejowych są Tomasz i Katarzyna Miękusowie, tancerze klasy tanecznej A, wielokrotni laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca, mistrzowie okręgu łódzkiego i zdobywcy Pucharu Okręgu Łódzkiego w sportowym tańcu towarzyskim.
Prowadzony jest również nabór na kurs tańca towarzyskiego dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i w piątki o godz. 18.00. Szczegóły pod nr. tel. 69 70 87 511


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »