tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Opocznianie na wakacjach

 
Zaczął się lipiec a wraz z nim wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Po dziesięciu miesiącach intensywnej nauki czy też pracy nadszedł czas zasłużonego odpoczynku

Gdzie wybieracie się na wakacje? ? to pytanie zadaliśmy opocznianom, tym młodszym, którzy właśnie rozpoczęli beztroską labę i tym trochę starszym, pracującym już, których odpoczynek zależny jest od urlopu. Z rozmów wynika, że mieszkańcy naszego miasta najchętniej spędzają wakacje nad Bałtykiem oraz w otoczeniu innych kąpielisk. Wielu z nas wyjeżdża także na letni wypoczynek do krajów, gdzie gwarantowana jest słoneczna pogoda. Wśród opocznian sporo jest niestety i takich, którzy ze względów finansowych bądź wymagającej pracy, nie mogą pozwolić sobie na urlop. W porównaniu z ubiegłoroczną ankietą, którą w lipcu przeprowadziliśmy wśród mieszkańców Opoczna, zdecydowanie mniej respondentów w tym roku wybiera się na letni wypoczynek w góry. Nieliczni wybierają także agroturystykę.
Natalia, 24 lata: ? Wybieram się nad morze do Mielna. Dlaczego morze? Ponieważ od kilku lat wakacje spędzałam w górach i czas na zmianę, a czemu Mielno? Bo to miasteczko typowo dla młodych ludzi.
Katarzyna, 28 lat: ? W tym roku, ze względu na to, że podjęłam nową pracę, nie wybieram się na dłuższy wypoczynek. Prawdopodobnie polecę z ukochanym na weekend do Rzymu lub Barcelony, żeby choć trochę odpocząć i pozwiedzać.
Karol, 35 lat: ? Jadę w góry. Zawsze najlepiej tam odpoczywam. W tym roku mam już zarezerwowany wypad do Zakopanego. Dla mnie, singla, nie ma lepszego połączenia jak zdobywanie górskich szczytów i letni urlop.
Joanna, 24 lata: ? Najlepiej odpoczywam u rodziny na wsi. Uciekam od miejskiego zgiełku i ładuję baterie na kolejne pracowite miesiące. Chętnie wyjeżdżam też wraz z mężem nad jezioro. Tam nie pozostaje nam nic innego jak korzystać z pięknej wakacyjnej pogody kąpiąc się i opalając.
Ewelina, 28 lat: ? Jeszcze nie wiem gdzie pojadę w czasie wakacji. W przyszłym tygodniu poszukam jakiejś oferty last minute. Urlop mam zaplanowany dopiero na koniec roku, także mam czas do namysłu. Wstępnie planuję listopadowy wypad na Kubę.
Rafał, 27 lat: ? W wakacje będę pracować. Niedawno założyłem firmę, dlatego w tym roku odpoczynku niestety nie będzie.
Adrian, 20 lat: W tym roku niestety się nie wybieram na wakacje. Pracuję. A zarobione pieniądze wolę odłożyć na coś pożytecznego, a nie wydać na letni wypoczynek.
Konrad, 16 lat: ? Tegoroczne wakacje zamierzam spędzić nad Bałtykiem. Wybieram się tam z rodzicami i bratem. Jadę głównie po to, by odpocząć i z zamiarem dobrej zabawy.
Leszek, 25 lat: ? Tradycyjnie już wybieram się ze znajomymi do Kołobrzegu. Tam po prostu czujemy się najlepiej.
Arkadiusz, 40 lat: ? Jadę z kumplami w góry. Planujemy wypad do Szczawnicy oraz odwiedziny u naszych południowych sąsiadów.
Magda, 14 lat: ? Nie mam jeszcze skonkretyzowanych planów wakacyjnych, ale od zgiełku szkolnego będę raczej odpoczywać u babci na wsi.
Wojciech, 27 lat: ? Wybieram się do Chorwacji. Przede wszystkim dlatego, że bardzo lubię tamtejszy klimat, a poza tym wiem, że jest gwarancja słonecznej pogody. Już nie mogę się doczekać tego wypadu, zwłaszcza że jadę z narzeczoną i moimi przyszłymi teściami. Tak, wakacje z teściową też mogą być udane!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (836) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »