tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Opłatek w Starostwie

 Wzruszające jasełka przygotowała młodzież z ZSP nr 1


7 stycznia obecne władze Starostwa Powiatowego zorganizowały noworoczne spotkanie opłatkowe, na które przybyli m.in. ordynariusz radomski, ks. bp Henryk Tomasik, poseł Robert Telus i spóźniony senator Grzegorz Wojciechowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur, komendanci wojewódzki i powiatowy policji, komendant PSP, szefowie instytucji powiatowych, przedstawiciele władz samorządowych gmin, radni, przedstawiciele organizacji społecznych i stowarzyszeń działających na terenie powiatu. Wszystkich powitał starosta Jan Wieruszewski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Ksytą. Panowie przedstawili założenia do realizacja na najbliższy rok i wskazali na główne zagrożenia w ich urzeczywistnianiu.
Z ładnym, wzruszającym programem jasełkowym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, przygotowani przez Izabelę Kowalczyk i Jolantę Studnicką. Okazało się, że można przygotować program tematycznie związany z okresem bożego narodzenia, składający się nie tylko z kolęd i fragmentów Pisma Świętego.
Fragment ewangelii odczytał ks. Adam Płuciennik, a błogosławieństwa zebranym, a za ich pośrednictwem całemu powiatowi udzielił ordynariusz diecezji radomskiej, ks. bp Henryk Tomasik. Składanie wzajemnych życzeń i dzielenie się opłatkiem, ten jedyny w świecie taki zwyczaj świąteczny, zakończył miło i podniosłą uroczystość.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (705) z dnia 14 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »