tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Olimpijskie eliminacje kolarzy

 
Kolarstwo górskie MTBMarceli Bogusławski przewodził od startu do mety


W minioną sobotę, 25 maja ekipa Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno startowała w I Memoriale Witosława Labudy w Ostrzycach. Wyścig o Puchar Stolema w juniorach młodszych był trzecią eliminacją do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w kolarstwie górskim. Wyścig finałowy zostanie rozegrany 20 lipca w Sławnie.
Trasa wytyczona przez organizatorów była niezwykle wymagająca a całonocne opady deszczu jeszcze bardziej ją utrudniły. W tych ekstremalnych warunkach znakomicie radzili sobie nasi zawodnicy.
Wśród juniorów młodszych pewne zwycięstwo odniósł Marceli Bogusławski, który przewodził stawce od startu do mety. Jako dziesiąty, mimo problemów z napędem, finiszował Tomasz Budziński. O sporym pechu może mówić Marcin Budziński, który jadąc na pozycji pod koniec pierwszej dziesiątki uszkodził tylne koło i musiał sporą część trasy pokonywać "z buta". Po wymianie koła w boksie technicznym Marcin powalczył jeszcze o odrobienie strat, co dało mu siedemnastą pozycję.
W wyścigu elity kobiet na drugim stopniu podium stanęła Marta Turoboś.
Zwycięstwo Marcelego zagwarantowało mu start z pierwszej pozycji podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych, które zostaną rozegrane 20 lipca w ramach finału OOM w Sławnie. Tomek ma już zapewniony start z pierwszego szeregu, natomiast Marcin powalczy o jeszcze lepszą pozycję startową podczas ostatniej eliminacji zaplanowanej na 30 czerwca w Skomielnej Białej. Do wyścigu finałowego zakwalifikowała się też Emilia Jędrzejczyk.
W najbliższy weekend nasi kolarze wystartują w wyścigu zaliczanym do rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. Będzie to druga seria Pucharu Czech, która zostanie rozegrana w Pradze. Na starcie ma pojawić się cała światowa czołówka z mistrzem olimpijskim z Londynu, Jaroslavem Kulhavym na czele.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »