Ogólnopolskie sukcesy sztafet

W środę, 19 czerwca na stadionie AZS Łódź został rozegrany ogólnopolski finał biegów rozstawnych Vena Sport. Zawody zgromadziły ponad 200 sztafet ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Spośród naszych ekip największy sukces zanotowała sztafeta szwedzka Zespołu Szkół Prywatnych, która wywalczyła srebrny medal

W finałach doskonale wypadli reprezentanci opoczyńskiego ZSPryw. ? sztafeta szwedzka (100 m + 200 m + 300 m + 400 m) chłopców. Michał Molin, Kamil Balcerek, Mateusz Stępniak i Sławomir Kuc już w eliminacjach kategorii szkół ponadgimnazjalnych pobiegli bardzo dobrze. Uzyskując drugi czas kwalifikacji (2,02,91) pewnie awansowali do finału.
W rozgrywce finałowej, biegnąc w innej kolejności (Mateusz Stępniak, Michał Molin, Sławek Kuc i Kamil Balcerak) wykręcili jeszcze lepszy rezultat (2,01,44) i po niezwykle widowiskowym biegu zdobyli tytuł wicemistrzów Polski. Zwyciężyła sztafeta ze Szczecina.
Dla lekkoatletów Zespołu Szkół Prywatnych, podopiecznych Rafała Marszałka, to już piąty tegoroczny medal rangi mistrzostw Polski.
W tej samej kategorii bardzo dobrze spisała się również drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Sztafeta chłopców 4x100 m w składzie: Mateusz Sobolewski, Kewin Lange, Filip Woźniak i Artur Pietrasik wywalczyła piąte miejsce. Jej czas to 50,36. Opiekunami drużyny byli Grzegorz Januszewski i Piotr Podogrocki.
Na uwagę zasługują występy naszych czołowych sztafet ze szkół podstawowych.
Sztafeta 4x100 m chłopców ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy zajęła piąte miejsce (czas finału 53,82). Drzewiczanie biegli w składzie: Mateusz Popis, Patryk Woźniak, Mateusz Milczarek, Bartłomiej Babisz. Opiekunka Maria Smolarska.
Z kolei sztafeta szwedzka chłopców ze Szkoły Podstawowej w Kozeninie uplasowała się na szóstej pozycji z rezultatem 2,28,42. Drużyna biegła w składzie: Kacper Zalewski, Mateusz Zdulski, Cezary Mikołajczyk, Bartłomiej Świątek. Opiekun Rafał Kołodziejczyk.
Gratulujemy.
ZG, pe

Wicemistrzowie Polski z Zespołu Szkół Prywatnych

Sztafety Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Chłopcy zajęli piąte miejsce w Polsce