tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Odszedł nauczyciel i wychowawca

 
Non omnis moriar…

W sobotę, 20 marca pożegnaliśmy Stefana Kozłowskiego - emerytowanego nauczyciela i wychowawcę wielu pokoleń uczniów ZSE w Lipinach. Pochowany został na cmentarzu w Opocznie w grobowcu rodzinnym, obok żony Wandy (wieloletniej nauczycielki) oraz córki Grażyny. W ostatnią drogę odprowadziła go rodzina oraz wielu przyjaciół, znajomych, mieszkańców Lipin oraz gminy Odrzywół, a także liczne grono absolwentów i obecnych uczniów ZSE w Lipinach.
Stefan Kozłowski urodził się 6 kwietnia 1928 r. we wsi Las Kamiennowolski, (gm. Odrzywół). Całe swoje życie osobiste i zawodowe związał z ziemią opoczyńską. Był uczniem dr Heleny Spoczyńskiej, założycielki „szkoły narodzonej w konspiracji”, a także jej współpracownikiem i przyjacielem. Od wczesnej młodości bardzo aktywnie angażował się zawodowo i społecznie. W szkole w Lipinach pracował ponad 40 lat. Był kierownikiem szkoły podstawowej, a następnie nauczycielem przysposobienia obronnego i wychowawcą w internacie.
Odszedł od nas człowiek wykształcony, doświadczony nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń uczniów ZSE w Lipinach. Działacz społeczny, ławnik sądowy, radny gminy i przewodniczący Rady Gminy Odrzywół, członek Związku Nauczycielstwa Polskiego, współzałożyciel Stowarzyszenia Gmin Nadpilicznych. Człowiek z wieloma pasjami, takimi jak: polityka, działalność oświatowo-społeczna, turystyka, ogrodnictwo, pszczelarstwo.
Pozostawił po sobie wiele miłych i niezapomnianych wspomnień, gdyż był życiowym optymistą, człowiekiem dobrym i życzliwym. Posiadał szczególną pogodę ducha, potrafił z niezwykłym darem opowiadać, radzić, pomagać, czym zjednywał sobie wielu przyjaciół.
Stefan Kozłowski niech pozostanie w naszej pamięci, a Pan Bóg przyjmie go do grona zbawionych, oglądających Jego oblicze.
W imieniu uczniów i przyjaciół
Grażyna Wójcik


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »