tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Odpowiedź posła

 


W TOP nr 18 (825) z 3 maja 2013 roku zamieściliśmy, dostarczone nam przez Andrzeja Rożenka, pytania, jakie chciał zadać prezesowi PiS Jarosławi Kaczyńskiemu, podczas jego pobytu w Opocznie oraz pytania do posła Telusa. Andrzej Rożenek napisał do nas:

Biorąc udział w spotkaniu z Prezesem Kaczyńskim miałem nadzieją, że uda się wyjaśnić kilka tematów, które są tematami tabu dla społeczeństwa i Prezesa, a które można było podczas takiego spotkania wyjaśnić przez zadanie pytań i uzyskanie na nie odpowiedzi. Pytania, które zadałem na kartkach, ale nie zostaly odczytane:
1. Jakie Pan Prezes zajął stanowisko wobec działań, które podjął pełnomocnik powiatowy, poseł Robert Telus. A mianowicie doprowadził swoimi działaniami do sytuacji, że radni z list PiS stracili funkcje samorządowe, w tym stanowisko starosty, wicestarosty, wiceprzewodniczących Rady Powiatu, przewodniczących komisji stałych zarówno w powiecie jak i w gminie.
2. Panie Prezesie, deklarował Pan na spotkaniu w Radomsku wyjaśnienie, dlaczego zostałem odwołany a następnie wykluczony z PiS listem poleconym bez podania przyczyny. Od tego czasu nie mam żadnej informacji, pomimo że zwracałem się do Pana jak również do Rady Politycznej PiS. Mija już siedem lat.
Pytania do Posła Roberta Telusa:
1) Co zrobił w sprawie pokrzywdzonych pracowników w czasie prywatyzacji Opoczna SA? Jakie podjął działania, aby zakończyć pozytywnie postępowanie, które wdrożył jego poprzednik. Pan poseł miał udzielić informację na piśmie w 2006 roku minęło 7 lat.
2) Od kiedy jest członkiem PiS? Jeżeli jest, to która komórka powiatowa przyjęła go w poczet członków PiS? Jeżeli nie w powiecie opoczyńskim to co było przyczyną, że nie złożył deklaracji w Opocznie.
13 czerwca wysłałiśmy do posła Telusa oraz rzceznika prasowego PiS Adama Hofmana wnioski, by w trybie art. 6 ust. 2 ustawy z 26 stycznia 1984 roku Prawo prasowe odpowiedzieli na pytnia postawione przez Andrzeja Rożenka na naszych łamach.
Jak na razie odpowiedział poseł Telus. W piśmie skierowanym do nas 11 lipca pisze (pisownia oryginalna): W tygodniku "TOP nr 18/825 z dnia 03.05.2013r., w rubryce "Listonosz doniósł" zamieściliście niesprawdzone informacje? list p.Andrzeja Rożenka oparty na przypuszczeniach i domniemanych zdarzeniach, na które nie miałem wpływu. Informuję, że pierwsze pytania z listu p.Andrzeja Rożenka były kierowane do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości p.Jarosława Kaczyńskiego. Niesprawdzona i nieprawdziwa jest informacja, że Pana pytania nie znalazły się wśród "kartek z pytaniami" podanymi w trakcie spotkania z p. Prezesem Kaczyńskim. Kartek z przytoczonymi w artykule pytaniami nie było wśród kartek podanych przez publiczność. Dodam,że zarzuty sprzed kilku lat nie mogą mnie dotyczyć, gdyż w 2006 roku nie byłem posłem.
Uważam, że nieporozumieniem jest pytanie o moją przynależność do Prawa i Sprawiedliwości, te informacje są podane do publicznej wiadomości. Natomiast sprawa utraty funkcji samorządowych wynika z woli głosujących radnych rady miasta czy powiatu, a nie z woli czy nakazu Posła na Sejm. (?). Chciałbym dodać, że autor listu był kandydatem do Rady Miasta z listy Prawa i Sprawiedliwości, ale nie był wówczas i nie jest obecnie członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Jest członkiem innego ugrupowania. Mam nadzieję, że udzieliłem wyczerpujących informacji w tej sprawie.
Odpowiedź opublikowaliśmy praktycznie w całości, z wyjątkiem dwóch zdań, które, jako zupełnie nie mające nic wspólnego z pytaniami, zostały przez nas usunięte. O tym, czy nadzieje posła Telusa, że udzielił wyczerpujących informacji w tej sprawie nie są płonne, niech decydują czytelnicy. Nadal czekamy na odpowiedź od rzecznika PiS Adama Hofmana.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (836) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »