tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Odliczą krew

 
Krew jest lekiem bezcennym, ale każdy krwiodawca może odliczyć od dochodu jej umowną wartość, korzystając tym samym ze specjalnej ulgi podatkowej

Honorowi dawcy krwi mogą odliczyć od dochodu 130 zł za każdy litr oddanej krwi, osocza, płytek krwi bądź innego składnika. Z ulgi skorzystać mogą honorowi dawcy krwi, czyli osoby, które oddały bezpłatnie krew i zostały zarejestrowane w stacji krwiodawstwa. Odliczenie nie może przekroczyć 6 procent dochodu wykazanego w zeznaniu rocznym. Limit odliczenia jest wspólny z darowizną na cele kultu religijnego i na cele szlachetne. Podstawę odliczenia stanowi dokument potwierdzający wartość oddanej krwi lub jej składników wraz z zaświadczeniem o jej przyjęciu przez odpowiednie służby. Przepisy regulujące wysokość ulgi z tytułu darowizny na cele krwiodawstwa nie zmieniły się od początku obowiązywania tej ulgi podatkowej, tj. od 2007r.
Warto dodać, że z ulgi mogą też skorzystać podatnicy, którzy w stacji krwiodawstwa oddali honorowo krew ze wskazaniem dla konkretnej chorej osoby.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (712) z dnia 4 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »