tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Odkrywca z Drzewicy wyróżniony

 
Sukces Przemysława Kmity w 11. edycji nagród KolosówRadość z wyróżnienia. Przemek trzeci od prawej


Od 12 do 14 marca w hali widowiskowo-sportowej „Gdynia” odbywały się 12. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Największa impreza podróżnicza w kraju zgromadziła kilka tysięcy osób.
W tym gronie był Przemysław Kmita z Drzewicy - członek wyprawy El Condor Rio Colca 2009. Przypomnijmy, że na przełomie czerwca i lipca pięcioosobowa ekspedycja zdobyła Cruz del Condor - najtrudniejszy i niezbadany wcześniej odcinek jednego z najgłębszych kanionów świata na rzece Colca w Peru.
Wyczyn Przemka i jego kolegów odbił się szerokim echem w świecie podróżników, czego najlepszym dowodem była nominacja do Kolosów - prestiżowych nagród przyznawanych od 1999 roku. - Już samą nominację należy uznać za sukces. Z bardzo wielu propozycji kapituła wybiera te najciekawsze, które pretendują do nagród - mówi podróżnik z Drzewicy. - Nominowani mają szansę prezentacji podczas ogólnopolskich spotkań.
W tym roku odbyło się ponad 80 prelekcji. Zdjęcia, filmy i relacje z wypraw przedstawiło w Gdyni przeszło stu uczestników. Dało to pełny przegląd najważniejszych dokonań eksploracyjno-podróżniczych ubiegłego roku.
Prelekcja członków ekspedycji El Condor Rio Colca 2009 zrobiła wielkie wrażenie zarówno na publiczności jak i na kapitule. W efekcie odkrywcy otrzymali wyróżnienie w głównej kategorii „Wyczyn roku”, gdzie konkurencja była największa. Oceniano w niej bowiem wszystkich nominowanych, również z kategorii pobocznych - żeglarstwa, eksploracji jaskiń, alpinizmu i podróży.
Na najbliższe miesiące drzewiczanin nie planuje poważnych eskapad, ewentualnie w okresie zimowym, pod warunkiem, że będzie miał ambitny plan i odpowiedni zespół. Cały czas rozwija jednak swoją pasję kajakarstwa ekstremalnego.
W najbliższy weekend weźmie udział w halowych mistrzostwach Polski we freestyle’u „Loop’10” w Zabierzowie, których jest współorganizatorem. Później jedzie na tydzień do Czech, by na górskich rzekach trenować przed mistrzostwami Polski „AMP Kamienna” w Szklarskiej Porębie. Życzymy powodzenia.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »