tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Odebrali unijne place zabaw i boisko

 
W ostatnich tygodniach na terenie gminy powstało pięć nowych placów zabaw. Budowa dwóch obiektów ? w Radzicach Dużych oraz Brzuzie, gdzie cieszą się również z boiska ? została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013, działania ?Odnowa i rozwój wsi?Odbiór placu zabaw i boiska w BrzuzieUnijne zadania realizował Zakład Remontowo?Usługowo?Konserwacyjny Henryka Łagowskiego z Radomia. Firma wybudowała obiekty szybciej niż planowano. Odbiór inwestycji nastąpił w poniedziałek, 8 października. W spotkaniach brali udział przedstawiciele kierownictwa gminy, radni, sołtysi, urzędnicy oraz wykonawcy inwestycji.
Plac zabaw w Radzicach Małych stanął przy skrzyżowaniu dwóch dróg powiatowych. Po wyrównaniu terenu i wykonaniu nawierzchni amortyzującej radomianie zamontowali ogrodzenie oraz zestaw do zabawy, który składa się z wieży z dachem i podestem, zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, przeplotni linowej, pomostu wiszącego, tuby drewnianej, panelu edukacyjnego, schodów, huśtawek i bujaków na sprężynie. Postawili ławki z oparciem, kosz na śmieci, stolik rekreacyjny z betonu oraz tablicę informacyjną. Dokonali także nasadzeń z krzewów ozdobnych. Wartość inwestycji wyniosła 69.065,08 zł.
Zadanie w Brzuzie było droższe, bo podwójne. Zakładało budowę placu zabaw oraz boiska piłkarskiego. Sąsiadujące ze sobą obiekty zostały zlokalizowane niedaleko drogi powiatowej, w części wsi położonej bliżej Idzikowic. Koszty inwestycji zamknęły się kwotą 120.706,67 zł.
Plac zabaw ma podobne wyposażenie jak ten w Radzicach, przy czym odrębnym elementem jest drewniana wiata. Na trawiastym boisku o wymiarach 36x66 m z płytą do gry o parametrach orlika (30x60 m) są zamontowane dwie bramki z siatkami oraz dwa komplety piłkochwytów o długości 36 m i wysokości 6 m. Boisko zostało ogrodzone dwumetrową siatką.
Dodajmy, że place zabaw są już czynne, natomiast z boiska w Brzuzie będzie można korzystać od przyszłego roku. Na razie trzeba poczekać, aż posiana trawa wyrośnie i dobrze się ukorzeni.
Poza obiektami unijnymi w ostatnim czasie trwała budowa trzech kolejnych placów zabaw przy szkołach w Brzustowcu, Idzikowicach i Jelni. Wykonawcą była firma Hydro ? Wielkopolska ?Place zabaw? z Mosiny w powiecie poznańskim. Koszty w wysokości 62.471,20 zł zostały pokryte z budżetu gminy.
Potrójna inwestycja również została zrealizowana i czeka na odbiór techniczny.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (796) z dnia 12 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »