tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Oddaj jeden procent

 
Na rozliczenie się z fiskusem mamy czas do końca kwietnia

Od kilku lat każdy z nas ma prawo zadecydować na co pójdą pieniądze z naszego podatku dochodowego, i tak odprowadzane do Urzędu Skarbowego. Wystarczy w swojej deklaracji podatkowej wpisać numer KRS pod którym jest zarejestrowana organizacja pożytku publicznego, którą chcemy wspomóc, a resztę zrobi Urząd Skarbowy. Ów 1% w niczym nas nie obciąża. Po prostu z odprowadzanego podatku państwo bierze dla siebie 99%, a ów jeden procent odprowadza tam gdzie chcemy.
Przez cały miniony rok trwały przygotowania do rozpoczęcia budowy na działce za kościołem pw. Podwyższenia Krzyża św. Centrum Pomocy, w skład którego wejdą: całodobowy dom dla osób niepełnosprawnych i samotnych starszych, hospicjum oraz kilka pokoi gościnnych dla samotnych matek z dziećmi, które znalazły się w trudnym położeniu. Dodatkowo, w podziemiach kościoła powstanie ośrodek rehabilitacyjny. Zajęcia w nim będą odbywały się przez cały dzień: do południa dla pensjonariuszy ośrodka, po południu dla innych potrzebujących wsparcia. Fundacja ,,Ostoja'' im. siostry klaryski Stanisławy z Opoczna znalazła znaczne wsparcie w Holandii i we współpracy z tamtejszymi ośrodkami pomocy dla osób niepełnosprawnych szykuje zarówno potrzebne dokumenty jaki zbiera fundusze. Społecznie Janusz Klimek szykuje wniosek o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Miasto obiecało działkę o pow. około 2 ha i w chwili obecnej trwają procedury uprawomocnienia się miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jest już wstępny projekt architektoniczny, a dokładny powstanie dopiero po otrzymaniu decyzji o przyznaniu działki.
Prezes Zarządu Fundacji, pani Agnieszka Sobol, za naszym pośrednictwem zwraca się do wszystkich opocznian z prośbą o przekazanie wspomnianego na wstępie 1% od podatku dochodowego na potrzeby powstającej placówki. Wystarczy w deklaracji podatkowej za 2009 rok w odpowiedniej rubryce wpisać KRS nr 0000214986.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (661) z dnia 12 Marca 2010r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »