tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Obrali kurs na Bułgarię

 
Już po raz ostatni grupa licealistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych wyjechała na tygodniowy pobyt zagraniczny w ramach projektu partnerskiego Comenius ?Waste not, want not?. Ośmioro uczniów oraz dwoje nauczycieli zwiedza Bułgarię, promuje nasz kraj i małą ojczyznęIntensywne przygotowania programu artystycznego, który zostanie zaprezentowany w BułgariiPrzygotowania do wyjazdu trwały kilka tygodni. Jak zawsze, uczniowie włożyli wiele serca w zorganizowanie prezentacji dotyczącej tematyki projektu oraz krótkiego programu artystycznego.
Dzięki stałej współpracy szkoły z Ośrodkiem Kultury Gminy i Miasta taneczną część pokazu pomogła przygotować instruktorka Alina Szymańska. Prawie codziennie uczniowie intensywnie ćwiczyli skomplikowane układy i kroki. Grupę wspomógł nauczyciel fizyki Andrzej Król, który opracował również gitarowy akompaniament do piosenki szantowej w wersji anglojęzycznej. Będzie to ważny element wzbogacający występ. Mamy nadzieję, że pokaz zachwyci bułgarskich gospodarzy i młodzież z innych państw Europy.
Do Bułgarii pojechało ośmioro uczniów i dwoje nauczycieli. To najliczniejsza grupa ZSP w ramach projektowych wyjazdów. W gronie uczestników znaleźli się: Paulina Gapys, Kinga Namielska, Martyna Bubiec, Aleksandra Pluta, Olga Widawska, Karolina Stobieniecka, Mateusz Sobolewski i Filip Woźniak. Opiekę nad grupą sprawują koordynatorka projektu Ilona Długosz oraz wspomniany wcześniej Andrzej Król.
Walizki zostały spakowane 14 kwietnia. Ekipa wyjechała z Drzewicy busem około godziny 20.00. Przewidywany czas dojazdu wynosił dwadzieścia godzin, ale ze względu na niepowtarzalne widoki w Rumunii, podróż trwała aż 24 godziny.
Pierwszą relację z pobytu w Bułgarii przekażemy w kolejnym wydaniu Tygodnika Opoczyńskiego.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »