tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Obchody w deszczu

 
Mimo deszczowej pogody, trzeciomajowe uroczystości zgromadziły pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki wielu opocznian, którzy uczcili 223. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

Uroczystości rozpoczęły się mszą odprawioną w kolegiacie św. Bartłomieja. Również w kościele, ze względu na warunki pogodowe, przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Kopania wygłosił okolicznościowe przemówienie, po którym uczestnicy obchodów przeszli pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie w strugach deszczu odbyła się dalsza część uroczystości, którą rozpoczęło podniesienie flagi państwowej przy akompaniamencie Orkiestry Miejskiej.
Jak to zwykle bywa na tego typu wydarzeniach, tak i tym razem nie zabrakło odczytania apelu poległych. Kompania honorowa z 25. Batalionu Dowodzenia 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oddała salwę honorową.
Licznie zebrane tego dnia na pl. Kościuszki delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki i zapaliły znicze. Poza reprezentantami ze Starostwa i Urzędu Miejskiego, w uroczystościach udział wzięli m.in. kombatanci, byli więźniowie polityczni, przedstawiciele lokalnych instytucji i młodzież.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (878) z dnia 9 Maja 2014r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »