tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 O zbiorowych szczepieniach psów

 
Nasze interwencje

Na nasz adres mailowy przyszedł list następującej treści: "Kiedyś w Drzewicy odbywały się zbiorowe szczepienia psów przeciw wściekliźnie. O określonej godzinie i w określonym miejscu lekarz weterynarii dokonywał szczepienia. Od pewnego czasu ten sposób szczepienia psów w Drzewicy przestał funkcjonować. Obecnie z psem trzeba się udawać do lecznicy w Strzyżowie, co jest pewnym utrudnieniem dla mieszkańców. Proszę redakcję o podjęcie interwencji w tej sprawie, może uda się przywrócić sprawdzony i mało uciążliwy sposób szczepienia psów przeciw wściekliźnie. Wydaje mi się, że posiadacze psów w Drzewicy będą zadowoleni".
W tej sprawie zadzwoniliśmy do działającej w Strzyżowie "Lecznicy dla zwierząt", która obsługuje teren gminy i miasta Drzewica. Jak się okazało, zbiorowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie wcale nie zostały zlikwidowane. Co więcej, odbywają się regularnie od października do połowy grudnia. Są poprzedzone akcjami informacyjnymi, w tym plakatowymi.
W mieście zbiorowe szczepienia organizowane są w kilku punktach, m.in. przy remizie OSP, obok gminy i dworca PKS. Na terenach wiejskich pracownicy lecznicy umawiają się z mieszkańcami na konkretne terminy w domach i tam podają psom szczepionkę.
Placówka informuje, że według opracowanego grafika, tegoroczne zbiorowe szczepienia psów w Drzewicy odbędą się na przełomie listopada i grudnia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (851) z dnia 1 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »