tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 O pozyskiwaniu środków z Unii

 
W niedzielę, 27 czerwca Lokalna Grupa Działania „Nad Drzewiczką” zorganizowała kolejne spotkanie aktywizujące społeczność lokalną. Tym razem w ŻardkachMieszkańcy gminy wiedzą o LGD coraz więcej


Spotkanie dotyczyło pozyskiwania funduszy europejskich w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Prezes Andrzej Krzyżanowski przybliżył zebranym rolę LGD w regionie, a kierowniczka biura Monika Kalużna przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawiła działania, w ramach których można ubiegać się o dofinansowanie projektów w ramach PROW 2007–2013. Poinformowała także o konkursach planowanych na najbliższy okres.
– Staraliśmy się dostosować program spotkania do oczekiwań jego uczestników. Mieliśmy sygnały, iż panie, które działają w Kole Gospodyń Wiejskich w Żardkach chciałyby oficjalnie zarejestrować swoje stowarzyszenie – mówi Monika Kalużna.
Do udziału w spotkaniu Lokalna Grupa Działania zaprosiła więc Magdalenę Mirys z Centrum Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Udzieliła ona wszelkich informacji dotyczących procedury powołania stowarzyszenia. Zaoferowała także dalszą pomoc przy przygotowaniu statutu.
– Mamy nadzieję, że niebawem dojdzie do kolejnego spotkania i KGW w Żardkach rzeczywiście ruszy. Przypomnijmy, że wpis do Krajowego Rejestru Sądowego jest niezbędny, jeśli stowarzyszenie chce pozyskiwać środki z funduszy europejskich – zakończyła kierowniczka biura LGD.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »