tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Żarnów

 O lasach w Żarnowie

 
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak i prezes Towarzystwa Przyjaciół Lasu, prof. Tomasz Borecki objęli patronat nad Etapem Krajowym YPEF w Polsce


18 kwietnia młodzież z Gimnazjum w Żarnowie (szkole wytypowanej YPEF), Gimnazjum w Paradyżu oraz z Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie przystąpiła do drugiej edycji międzynarodowego konkursu Young People in European Forests (Młodzież w Lasach Europy). Pytania na konkurs dostarczył przedstawiciel Lasów Państwowych, Piotr Stanik, pracownik Nadleśnictwa w Opocznie, pół godziny przed rozpoczęciem konkursu. Zostały one komisyjnie otworzone.
Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z dwunastu pytań o lasach i leśnictwie Europy oraz dwóch pytań o lasach i leśnictwie wybranych państw Europy. Łącznie 50 pytań.
Na każde przygotowano cztery odpowiedzi, z ktorych tylko jedna była poprawna. Uczniowie odpowiadali drużynowo, naradzając się i zaznaczając właściwą ich zdaniem odpowiedź.
Każda drużyna liczyła po 3 osoby, przy czym gimnazjum w Żarnowie reprezentowały 4 drużyny, gimnazjum w Paradyżu 3 a Zespół Szkół Zawodowych 2.
Trzy najlepsze drużyny z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pojadą do SGGW na finał krajowy, który odbędzie się w maju.


Tatiana Kosylak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »